Uudis

Vanilla Ninja uus album jõudis Saksamaa plaadimüügiedetabeli 13. kohale

Pärast 15-aastast pausi ilmus Vanilla Ninja uus album "Encore"Foto: Sascha Kramer

Eesti tüdrukutebändi Vanilla Ninja comeback-plaat „Encore“ jõudis oma esimesel müüginädalal Saksamaa ametliku edetabeli 13. kohale. Album, mille fännid on väga soojalt vastu võtnud, on ansambli esimene kauamängiv 15-aastase pausi järel.

„Kui aus olla, siis me ei julgenud sedavõrd head vastuvõttu pärast nii pikka eemal olekut oodata,“ ütles Vanilla Ninja laulja ja kitarrist Piret Järvis-Milder pressiteates.

„Loomulikult lootsime, et meie uus muusika läheb jätkuvalt inimestele korda, aga see, et üks Eesti bänd jõuab maailma ühel suurimal muusikaturul enimmüüdud 20 hulka on ikkagi parajalt uskumatu lugu!”

Möödunud reedel ilmunud „Encore“ sisaldab endas 12+2 uut lugu, mis on valminud koostöös Saksa muusikaprodutsendi ja laulukirjutaja David Brandesega. Kokku on see kolmas plaat, mis Vanilla Ninja ja Brandese ühistööna sündinud. 

2004. aastal nägi ilmavalgust „Traces Of Sadness“, mis jõudis Saksamaa albumimüügiedetabelis 3. kohale ning müüs plaatinanormi täis lisaks Saksamaale veel ka Austrias ja Šveitsis. Bändi kolmas album “Blue Tattoo” müüs samuti mitmetes Euroopa riikides täis kuld- ja plaatinaplaadi normi. Neljas album “Love Is War” ilmus Brandesest eraldi üleilmse plaadifirma EMI alt ning see platseerus samuti Saksamaa müügiedetabeli esikahekümnes. 

Vanilla Ninja uus plaat „Encore“ ilmus lisaks striimimiskeskkondadele nii CD kui ka vinüülina. Samuti ilmus „Encore’ist“ deluxe-versioon, millelt leiab kaks lisalugu ja spetsiaalse fänniraamatu. 

Vanilla Ninja tuli kokku 2002. aastal Tallinnas. Bändi moodustavad Lenna Kuurmaa, Piret Järvis-Milder, Katrin Siska ja Triinu Kivilaan. 2020. aasta lõpul teatasid nad taasühinemisest. 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.