Uudis

Värskes dokumentaalfilmis otsitakse tõelist Georg Otsa

Milline oli Georg Ots tegelikult?Foto: tootja

Alates Vabariigi aastapäevast saab vaadata dokumentaalfilmi “Bariton frakis”, kus tuuakse esile Otsa kaks poolust: tema enda ülim tagasihoidlikkus ja samas meenutajate ülivõrdes arvamused temast.

Jaak Järvise filmi kannavad Georg Otsa arusaamised enda kui laulja ja näitleja võimalustest, mõtted oma loomingust, võtmerollide – Jevgeni Onegini, Don Giovanni, Jago, Rigoletto, Deemoni – ainulaadsus ja omapära, temaga koos esinenud rahvusvaheliselt tuntud lauljate ning dirigentide ja teatriteadlaste meenutused aastateks meeldejäänud koostööst.

Osa filmist võtavad enda alla intervjuud Eesti, Soome ja Venemaa lauljatega, kes esinesid kunagi Georg Otsaga koos teatri- ja kontserdilavadel.

Filmis saavad sõna näiteks Estonia teatri endised solistid Anu Kaal ja Voldemar Kuslap, aga ka Estonia teatri endine peanäitejuht Arne Mikk, isiklikematel teemadel peatub Georg Otsa õde, meditsiinikandidaat dr. Maret Purde. 

Otsa kohta jagub tunnustust ning huvitavaid fakte mitmetel Moskva ja Peterburi muusikategelastel, nende hulgas Venemaa Suure Teatri ja Peterburi Mihhailovski Teatri endised solistid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.