Uudis

YouTube võttis enda hõlma alla PewDiePie, kellega koostööst paari aasta eest rassistliku sisu tõttu loobuti

Felix "PewDiePie" Kjellberg.Foto: kuvatõmmis

Aastate jooksul mitmetesse skandaalidesse sattunud sisulooja Felix “PewDiePie” Kjellberg YouTube’ist lahkuda ei kavatse ja sõlmis platvormiga eksklusiivsuslepingu.

PewDiePie väitis, et YouTube on olnud tema kodu juba üle kümne aasta ning ta hindab partnerlust kõrgelt. Ta lubas ka, et 2020. aastal keskendub ta olulisel määral striimimisele.

YouTube’i otsus Kjellberg enda hõlma alla võtta on huvitav. Mõne aasta eest näidati punast tuld YouTube Redis jooksnud PewDiePie tõsielusaatele pärast seda, kui Kjellberg maksis kahele Indiast pärit mehele, et nad kannaksid ühes tema videos silti kirjaga Death to All Jews.

Kjellberg sattus pahuksisse antisemiitliku videosisu tõttu.Foto: kuvatõmmis

2017. aastal kasutas ta “PUBG-i” striimides rassistlikke termined, mis tõmbas vee peale tema partnerlusele Disney ja teiste partneritega. Kui PewDiePie soovis seepeale annetada 50 000 dollarit heategevuseks, peeti seda kahepalgeliseks, mistõttu Kjellberg loobus raha annetamisest.

YoTube’i otsus on tõenäoliselt tingitud meelelahutusplatvormide vahel alanud võidujooksust populaarsetele sisuloojatele. Mõne aja eest suutis Mixer sõlmida lepingu ülipopulaarse Ninjaga ja ka Twitch on käed löönud mitmete populaarsete striimeritega. PewDiePie on enda 104 miljoni jälgijaga YouTube’ile kahtlemata väärtuslik.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.