Johann Urb, Priit Pius, Ivo Uukkivi: see uus Eesti film on nüüd veebis üleval

Johan Urb on ka vare, Rain Rannu filmides mänginud. (c) Foto: stoppkaader
Johan Urb on ka varem Rain Rannu filmides mänginud.Foto: stoppkaader

Elisa Huubist on võimalik terve juuli jooksul vaadata PÖFFil linastunud filmi “Lapsmasin”. Rain Rannu (“Ükssarvik”, “Ameerika suvi”) kolmas mängufilm viib meid Eestimaa rappa, kus salapärane tehnoloogiafirma on arendamas tehisintellekti, mida maailm veel näinud pole. 

Rain Rannu on loonud oma filmiga “Lapsmasin” tõelise meistriteose. “Lapsmasin” on põnev, kuid südamlik vaatlus inimkonna ja tehnoloogia suhetest. Rannu kasutab visuaalseid efekte, et luua haarav maailm, mis võtab vaataja enda embusesse esimestest hetkedest alates. Lugu ise on sama köitev – see on dramaatiline, kuid täis inimlikkust ja soojust, mis teeb “Lapsmasinast” palju enamat kui lihtsalt tehnoloogia-teemalise filmi.  

Näitlejad suurepärased

Märkimisväärne on ka näitlejate töö. Loodud on huvitavaid, mitmekesiseid tegelaskujusid, kelle arengut on põnev jälgida. Eriti paistavad silma peategelaste esitused, mis on tundlikud, sügavad ja veenvad. Rannu lavastustöö on meisterlik, täpselt tasakaalustatud ulatusliku narratiivi ja intiimsete hetkede vahel, mis toovad esile tegelaste sügavuse ja filmi emotsionaalse mõju. Visuaalne stiil on silmatorkav, kuid mitte kunagi liialdav, mis tõestab, et Rannu on tõeline kunstnik. 

Kokkuvõttes on “Lapsmasin” kaasahaarav ja mõtlemapanev film, mis uurib inimlikkust, tehnoloogiat ja nende vahelist suhet. See on Rain Rannu parim töö seni, ja jääb kindlasti meelde nii vaatajatele kui ka filmikriitikutele. 

Autoriks tehisaru

“Kogu üleval oleva arvustuse kirjutas ChatGPT „fastest growing app of all time“ (kogu ajaloo kiireimini arenev rakendus). Nõustun iga mõttega – tegemist on mõtlemapaneva ent samas suurepärase meelelahutusliku teosega, mis oli küll alles äsja kinolinadel, ent on juba eksklusiivselt Elisa Huubis terve juulikuu,“ rõõmustab Kertu Popp, Elisa meelelahutusvaldkonna juht. 

Filmis „Lapsmasin“ lööb kaasa eestlasi nii siit kui ka teiselt poolt ookeani: Johann Urb, Anna Elisabeth Leetmäe, Priit Pius, Ivo Uukkivi, Laura Peterson, Yulin Ng, Tom Urb jt. Filmi operaatoriks on Ants Tammik (“Savvusanna sõsarad”, “Ükssarvik”), filmikunstnik on Krete Tarkmees (“Kratt”) ja helilooja on Bert On Beats. 

“Lapsmasina” treilerit saad vaadata siit. 

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.