Elisa blogi

Karin Rask avameelselt karjäärist: teatrist lahkumine tõi minu ellu suure muutuse

Uuues komöödiasarjas "Piloot" mängib Karin Rask koos Ago Andersoniga abielupaari. (c) Foto: Erlend Štaub
Uuues komöödiasarjas "Piloot" mängib Karin Rask koos Ago Andersoniga abielupaari.Foto: Erlend Štaub

Armastatud näitleja Karin Rask on tuntud nii teatrilavadelt, kodumaisetest filmidest ja sarjadest kui ka andeka moeloojana. Karin räägib lähemalt, kuidas sündis tema rõivabränd, millise tasakaalu on ta leidnud oma kahe karjääri ja pere vahel ning mida toob näitlejale uus aasta. 

Karin Rask on naine, kes tegutseb mitmel rindel. 2012. aastal lahkus ta Nuku- ja Noorsooteatri trupist ning hakkas vabakutseliseks näitlejaks. Samal ajal sündis ka tema esimene moebränd Kalamaja Printsess. “Tundsin, et lisaks näitlejaks olemisele on mu ellu vaja ka teistsugust loomingulist tegevust, mida juhin ning mille tulemuse eest vastutan mina üksi,” räägib näitleja ja lisab, et tema lasterõivaste muusaks oli sel ajal just Karini väike tütar Natali. 

Kuigi Raski sõnul polnud tal kohe plaani luua aastateks endale moebränd, liikus suurest huvist kõik sujuvalt nii, et nüüdseks on lasterõivaste loomisest sündinud naisteriiete bränd Karin Rask. “Minu jaoks on see üks ja sama lugu. Olen ise mõelnud ka, et räägin justkui kümneaastasest brändist, aga praegune Karin Raski bränd on nüüd kolm aastat vana. Me hakkasime naisteriideid tegelikult tegema kohe, kuna huvi oli selle vastu sama suur kui lasteriiete puhul, ning aja jooksul on see ainult kasvanud,’’ meenutab naine oma moebrändi kujunemist. 

Tasakaal töö ja pereelu vahel

Tõelise supernaisena on Karin Rask leidnud tasakaalu oma kahe täiesti erineva valdkonna vahel ning veelgi enam, mõlemad karjäärid toetavad näitleja sõnul teineteist: “Minu jaoks käivad bränd ja näitlemine käsikäes nagu tervik ja vabakutselise formaat sobib mulle hästi. Kui ma oleks kuskil palgalisel teatritööl, siis tõenäoliselt mu bränd väga kannataks ja jääks tahaplaanile. Või hoopis, kui ma poleks vabakutseliseks hakanud, siis mu bränd polekski sündinud ja sellest oleks väga kahju.”

Mõlema eriala juures on Rask leidnud enda jaoks omad võlud. Moeloomingus hindab ta vabadust, mis brändi juhtimine talle elus annab, kuid näitlejaametis väärtustab ta hoopis meeskonnamängu ja ühist panust.

Kahe karjääri kõrvalt tuleb leida aega ka pere jaoks ning seda peab näitleja ja moelooja väikeste laste kõrvalt hoopis suuremaks väljakutseks, kuid ühised hetked perega aitavad Karinil ka kiirest töötempost taastuda.

“Me oleme väga perekeskne pere ja koos toimetamine ongi see number üks asi, mis on minu elus oluline ja laeb akusid,” leiab naine ja lisab, et ka korrapärane ja harmooniline elustiil aitavad hoida teda töös ning õnnelikuna.

Ekraanipere taaskohtumine

Sel sügisel tuli näitlejal leida aega ka uue kodumaise sarja “Piloot” jaoks, kus Karin Rask kehastab noore produtsendihakatise krapsakat ja ülehoolivat ema. “Minu tegelaskuju on seda tüüpi ema, kes ei ole veel valmis oma poja elust lahti laskma ning tahaks tegelikult kogu aeg kõigega kursis olla. Ja kindlasti sooviks ema ka tegelikult pojaga samas korteris Tallinnas elada, mida nad ka ehk loo jooksul teevad,” kirjeldab Karin Rask enda tegelaskuju.

Elisa originaalsarja režissööriks on Ergo Kuld, kelle projektides on Rask ka varem kaasa teinud. Kui seitse aastat tagasi juhtus Karin mängima sarjas “Varjudemaa” noore näitleja Olev Sten Erik Jõgi ema, siis toreda kokkusattumusena leidsid nad end ka “Piloot” seriaalis samades rollides. Perepead kehastab aga armastatud näitleja Ago Anderson, kellega on näitlejanna samuti varasemalt ekraani jaganud. “Tundus, et Ergole vist enam-vähem sobis see peredünaamika. Meie nägemus tegelaskujude osas klappis ning võtted möödusid lõbusalt ja töökalt, kuid samas mitte liiga tõsiselt,” meenutab Karin Rask. 

Taaskasutatud uusaastalubadus

Uue aasta esimene pool on juba Raskil planeeritud ning tõotab tulla tegus. Hetkel saavad purki sarja “Legend eluajal” võtted, jaanuari lõpus jõuab vaatajate ette Kanuti Gildi saalis teater KELMi lavastus “Küünik” ning suvel on näitlejal plaanis ka juba filmivõtted. Moebrändis algab aga kiire töö kevadsuvise kollektsioonidega.

Kuna tegemisi ja plaane on palju, siis on Karin võtnud eesmärgiks sama uusaastalubaduse, mida ta on korranud juba mitmeid aastaid: “Minu eelmise ja üle-eelmise aasta lubadus sobib ka selleks aastaks – tahaksin leida rohkem aega sõprade jaoks. Pere ja tööga saab hakkama iseenesest, kuid kusagilt võiks tulla veel mingi aeg ka sõpradega koos olemiseks.”

Humoorikas kodumaine sari “Piloot” on nähtav eksklusiivselt Elisa Huubi striimingteenusest. Sarja režissööriks on Ergo Kuld ning stsenaristiks Kait Kall. Peaosades noored talendid Olev Sten Erik Jõgi, Maarja Johanna Mägi ja Simo Andre Kadastu.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.