Kui ei tea, mida õhtul vaadata, siis siin on kolm filmi, mida lihtsalt peab nägema!

Kaader filmist "Kupee nr 6". (c) Foto: IMDB
Kaader filmist "Kupee nr 6".Foto: IMDB

Filmivalik on tihti nii lai, et hea filmi otsimisele võib kuluda terve õhtu. Siin on sulle valik väga headest filmidest, mis nüüd värskelt Elisa Huubis vaadatavad on.

Kupee nr 6

Soome, 2021. Draama

Teekonnafilm noorest soome neiust Laurast, kes Moskvas arheoloogiat õppimas on omadega ummikusse jooksnud ja endast vanema õppejõuga suhtesse sattununa tunneb ta suures pealinnas väga võõrandunud tunde. Ühel 1996. aasta päeval võtab ta ette reisi põhjas Murmanskis avastatud kaljujooniseid vaatama.

Rongi satub ta koos sõitma temast aasta vanema kaevurist noormehe Vadimiga. Erinevalt neiust on Vadim pealetükkiv ja rämedavõitu. Tundub, et sellise tüübiga edasi sõita ei saagi ja Laura otsustab juba pealinna tagasi pöörduda. Üha enam hakkab talle tunduma, et see jäme noormees, kes tema vastu huvi üles näitab, ongi ainus inimene maailmas, kes temast mingit pidi hoolib. Tuleb välja, et Vadim peidab endas kedagi täiesti ootamatut…

Parfüümid

Prantsuse, 2019. Komöödia

Parfüümid on peen kunst, mida Prantsusmaal tuntakse juba sajandeid. Anne on leidnud endale kunsti, mis vastab just tema erilisele võimele: erakordselt tundlikule haistmismeelele. Lõhnaõlide valmistamine on tema kirg ja tema elu.

Väljaspool parfüümimaailma pole aga Anne kaugeltki inglike vaid küllaltki keeruline isiksus. Tema teele satub aga Guillaume: autojuht, kelle tööks saab naise sõidutamine. Kahekesi autosse suletuna hakkavad asjad hargnema suunas, mida Anne poleks oodanud. Selgub, et autojuht ei ole kaugeltki papist poiss ja paneb Anne’i silmitsi seisma ootamatute olukordadega.

Banksy. Lindprii kunsti tõus

Suurbritannia, 2020. Dokumentaalfilm

Läänemaailmas peetakse oluliseks, et avalikkuse kontrollitud keskkonnas oleks ka nii-öelda rohujuuretasandilt sekkumise võimalus. Graffiti ja tänavakunst, mida aastakümnete eest peeti nuhtluseks, on arenenud maades tänaseks leidnud hoopis teistuguse rolli.

Kindlasti kuulsaimaks kaasaegseks tänavakustnikuks on Banksy, anonüümne tegelane, kelle provotseerivad ja ühiskonnakriitilised teosed on ilmunud seintele isegi Ukrainas. Tema tööd maksavad tänaseks miljoneid. Filmis jõutakse küll ajateljel kõige uuemana rääkida koroonaviirusest ja kunstniku kummardusest tervishoiutöötajatele. Ühe Suurbritannia haigla töötajatele jättis ta sõnumi: „Aitäh teile kõige eest, mida te teete!“

Dokis saavad sõna kunstnikud ja Banksy kaastöötajad. Avaneb tänavakunsti ja graffiti ajalugu ja selle loomise viisid.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.