Elisa blogi

Kuidas Elisa originaalsarju toodab ja tervet uut “Kättemaksukontori” hooaega korraga näidata saab?

Elisa ja ERR-i koostöös valmib uus alternatiivajalooline seriaal "Üle noatera".Foto: Elisa Facebooki konto kuvatõmmis

Kevadel teatas Elisa, et hakkab peagi tooma vaatajateni enda toodetud originaalsarju, mida kuskilt mujalt ei leia.

Täna on Elisa Huubi vahendusel võimalik vaadata juba nii kodumaiseid kui ka välismaiseid originaalsarju. Lisaks võimaldab Huub klientidel oma lemmiksarju isegi enne nende telekas “esilinastumist” vaadata, et soovi korral kasvõi terve uus “Kättemaksukontori” hooaeg ära näha.

Sisu, mida teistelt teenusepakkujatelt ei saa

“Elisa soovib alati olla sammukese teistest ees, pakkudes oma klientidele midagi enamat kui lihtsalt valikut telekanalitest,” selgitas Toomas Ili, Elisa TV sisuhankejuht. “Lisaks originaalsarjadele võib siin veel näiteks tuua telesaadete ja -sarjade ettevaatamise võimaluse, mida voogedastusteenuse Huub klientidele alates kevadest pakume.”

Enamik Eesti teleoperaatorite edastatavatest telekanalitest on samad ning kõigile kättesaadavad, mistõttu on just originaalsisu see, mis Elisat teistest teenusepakkujatest eristab ning klientidele lisaväärtust pakub. “Meie emaettevõte on täna Soomes üks suurimaid telesarjade tootjaid, kusjuures viimastel aastatel toodetud rahvusvahelised originaalsarjad on tõelised edulood ka mujal maailmas. Selle aasta suurimat hittsarja “Ivalo” on tänaseks müüdud juba rohkem kui kolmekümnesse riiki,” rääkis Ili.

Elisa kaks esimest originaalsarja (dokumentaalfiktsioon “Üle noatera” ja detsembris linastuv põnevussari “Reetur”) on toodetud koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga. Sideoperaatorid nagu Elisa pole just telesarjade tootmises tuntud, kuid Elisa näide tõestab, et kus tahet, seal tulemusi.

“Nagu ikka selles maailmas, saab kõik alguse ideest. Mul on ääretult hea meel, et me oleme leidnud ERR-i näol endale tugeva ja kaasamõtleva partneri, kellega koostöös on nendest ideedest kasvanud väga tugevad ja ägedad tooted, mis rikastavad kohalikku teleturgu ning pakuvad rõõmu meie vaatajatele.”

Vaata oma lemmiksarja siis kui ise tahad, mitte siis kui seda telekast näidatakse

Lisaks originaalsarjadele on teiseks oluliseks lisaväärtuseks võimalus vaadata TV3-s näidatavaid telesarju ette, enne kui neid teistele vaatajatele kättesaadavaks tehakse. Selleks, et säärane võimalus klientidele võimalikuks teha, oli mõistagi vaja kahe osapoole vahelist kokkulepet.

“Kokkulepe TV3-ga sündis tänu ühistele arusaamadele TV-äri tulevikutrendidest. Me küsime väga tihti oma klientidelt, milliseid teenuseid või funktsioone nad sooviksid oma koduteenustes näha. Kuna kevadine pilootprojekt TV3-e saadete ja sarjade ettevaatamisega tõi ülimalt positiivset tagasisidet, on vaid loogiline, et jätkame sellega ka nüüd ja edaspidi ning järjest kasvavas mahus,” rääkis Ili.

“Võimalus vaadata oma lemmiksaadet ühe õhtuga näiteks kuu aja jagu ette, seda sealjuures reklaamivabalt ning täpselt sellisel hetkel, kui endale kõige paremini sobib, on midagi, millest veel mõned aastad tagasi keegi unistada ei osanud. Tänu koostööle TV3-ga on see täna meie teenuses võimalik.”

Vaata Elisa originaalsarju ja uute seriaalide hooaegu enne teisi juba täna Elisa Huubist!

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.