PÖFFi blogi

3 filmi neile, kes tunnevad muret meie looduse pärast

Foto: PÖFF.

Iga aastaga tõuseb üha rohkem aktuaalsemaks ja murettekitavamaks teemaks meie ökoloogiline ja bioloogiline keskkond. Kui ka sina pead oluliseks osaks loodust või tahad oma teadmisi selles valdkonnas avardada, siis need filmid sobivad sulle valatult. 

Viimane jää”

USA

Režissöör Scott Ressler

Välismaailm näeb Kanada ja Gröönimaa vahelise merejää sulamises ennenägematut võimalust. Õli- ja gaasimaardlad, kiiremad laevateed, turism ja kalandus – uued avanenud veed tõotaks kõigile suuremaid sissetulekuid. Kuid Arktikas ookeanijääl ja selle ümbruses elava üle 100 000 eskimo jaoks on see elu ja surma küsimus.

National Geographicu kaasautori Scott Ressleri värske dokumentaalfilm räägib loo eskimote kogukondade võitlusest, kaitsmaks kiirelt kaduvat Arktikat, mis on sajandeid nende kodu olnud.

Viimased”

Eesti, Soome

Režissöör Veiko Õunpuu

Lapimaa tundras saadavad kaevandustöölised homse ootuses päevi õhtusse. Alati otsides, kuid isegi aru saamata, mida täpselt hing taga nõuab. Rupi silmapiiril terendab aga salajane lootus võita oma sõbra naise ja ülemuse silmarõõmu Riita süda või siis vähemalt tähelepanu.

Mõnes mõttes võib Veiko Õunpuu suhtedraamat kutsuda ka hoiatusfilmiks kaduva homse ees. Eepilise armastusloo asemel näeme „Viimastes“ elu ennast ja ehedat inimestevahelist suhtlust, kus kõik, mis kaunilt alanud, ei pruugi igavesti kesta.

„Hundid tulevad”

Tšehhi

Režissöör Martin Pav

Kas huntide tagasitulek ajab ühiskonna lõhki! Sellele küsimusele püüab vastust leida Tšehhimaal toodetud dokk, kus kunagi Broumovi piirkonnas jäädavalt hävitatud hundid pöörduvad tagasi, põhjustades vastasseisu, mida saadab tõeline kirgede möll.  Kas õigus on neil, kes tervitavad huntide naasmist või neil, kes peavad neid nuhtluseks ja lambakarja hävitajateks.

Kas me suudame eksisteerida koos mitte ainult huntide, vaid ka teistsuguste arvamustega, neid aktsepteerida? Otsida lahendusi, mis rahuldaksid ühtesid ja teisi? Selgub, et see polegi niisama kerge.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.