PÖFFi blogi

5 PÖFFi filmi neile, kes armastavad kiireid autosid, ülevõlli vesterneid ja hoogsat märulit

Foto: PÖFF.

Kui sulle meeldivad filmid, mis on täis tempokaid ja põnevaid tagaajamisi, ohtlikke trikivõtteid, pigelisi kaklusstseene ning pisut rohkem verd, siis on just need linateosed sinu jaoks mõeldud.

„Shorta, võmm”

Taani

Režissöör Frederik Louis Hviid, Anders Ølholm

Taani politsei vahistab 19-aastase Talibi ja noormees saab vanglas surmavaid vigastusi. Samal hetkel, kui teade Talibi vägivaldsest surmast kulutulena üle linna levib, teevad kaks Kopenhaageni politseinikku Jens ja Maik rutiinset linnareidi. Juhuslik kokkupõrge noorukitega pidevalt probleemses linnaosas on vaid algus kõigele, mis panevad proovile kahe vastandliku politseiniku närvid ja omavahelise koostöö.

„Magneesia”

Poola

Režissöör Maciek Bochniak

Nõukogude Vene maffia, eriskummalised armuintriigid, ullikestest siiami kaksikud ning suur pangaröövi skeem. Tsivilisatsiooni ääremaa. Pahalased hobustel kihutamas. Kuulid vihisemas. Võitlus hea ja kurja vahel. Perekonna au. Kättemaks. Tundub, et iga hetk võib ekraanile ilmuda oma kulumatu pontšoga Clint Eastwood või hoopis Al Capone ja tema gangsterivennad.

„Kangelased”

Suurbritannia

Režissöör Manish Pandey

Emotsionaalses dokumentaalfilmis astuvad üles kahekordne vormel-1 maailmameister Mika Häkkinen, endine Ferrari äss Felipe Massa, üheksakordne Le Mansi võitja Tom Kristensen ja Michele Mouton, kes on ainsa naisena võitnud ralli maailmameistrivõistluste etappe. Kõik neli legendi jagavad oma emotsionaalseid ja intiimseid mälestusi Michael Schumacherist, kelle kõrval neil oli võimalus mingil eluetapil olla. 

See on film tõelisele vormelifännile, kes saab koos filmitegijate ja endiste ässadega meenutada kuldseid vormeliaegu.

„Üleujutus”

Austraalia

Režissöör Victoria Wharfe McIntyre

Kättemaksu ja lunastust pakkuv Austraalia vändatud vestern ei jäta kedagi külmaks. Eri žanrite piire kompav leidlik Austraalia debüütrežissöör pakub vaatajale üllatavat, verist, tujutõstvat sõitu pea võimatuna tunduval lepituse karussellil.

Mõneti Tarantino „Kill Billist“ inspireeritud, morbiidselt naljakas tagaajamine toob eredalt meelde ka PÖFFil linastunud Indoneesia filmi „Marlina, the Murderer in Four Acts“ ja isegi nostalgilise Austraalia legendi „Krokodill Dundee“. Midagi valusalt erilist ja magusat kõigile „pahadele“.

„Jahitav”

Belgia, Prantsusmaa, Iirimaa  

Režissöör Vincent Parronaud

Pange end valmis metsikuks jahiks, sest see kaunis klišeelikult algav metsikute pööretega ja üllatava lõpuga „Punamütsikese“ adaptsioon on kõike muud kui üks tavaline „ellujäämisõudusfilm“. 

Auhinnatud animafilmi „Persepolis“ kaaslavastaja ja mitmete populaarsete koomiksite autor Vincent Paronnaud on oma esimeses täisverelises õudusfilmis kombineerinud ühiskonnasatiiri ja õudusmuinasjutu, mis oma kohatise dementsusega pöörab segi mitmed soostereotüübid.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.