E-sport

Eesti parima “CS:GO” ässa meeskonna võit tänases mängus tundub surmkindel, aga…

Kes on see mees ja miks me temast pidevalt kirjutame?.Foto: Dexerto

Täna kell 15:30 mängib Eesti parima “CS:GO” profi Robin “ropz” Kooli tiim Mousesports Venemaa uustulijate meeskonnaga Forze. Kuigi Mousesports on mängu selge favoriit, siis Forze võib üllatada ja eestlase kodumeeskonna elu raskeks teha.

Forze on Vene tiim, kes tõusis tähelepanu keskmesse aprillis, mil võideti Copenhagen Games 2019. Tegu on märkimisväärse saavutusega – jagu saadi meeskondadest, kes on alates “CS:GO” algusaegadest silma paistnud heade tulemustega. Finaalis saadi jagu tiimist fnatic, kellel oli pikalt kõige rohkem Majori suurturniiride võite “CS:GO” profiskeenel.

Teel finaali võideti ka meeskonda G2, kus mängivad legendaarsed e-sportlased nagu kennyS ja shox, kelle dünaamiline koostööl on fännidele aastate jooksul pakkunud väga ilusaid hetki. Seega ei ole mõeldamatu, et Forze suudab täna ennast ületada ja ropzi tiimist jagu saada.

Ropzi vastased võivad korralikult üllatada

Forze on aja jooksul suutnud läbi kogemustepagasi rikastumise ja toetava sisekliima arendamise tulemusi parandada. Korduvalt on võidetud meeskondi, kes peaks neist üle olema. Forze staarmängijal xsepoweril on olnud võitude noppimisel keskne roll, kuna agressiivse snaiprina suudab ta tavaliselt iga raundi alguses mõne vastase kõrvaldada. Statistika näitab, et pärast seda võidab Forze mänguraundi 78 protsendise tõenäosusega.

Usun, et Forze mängib täna agressiivselt ja juhul kui xsepowerit ei suudeta Mousesportsi poolt mängust välja lülitada, võib kohtumine päädida ropzi tiimi kaotusega. Ja muidugi on lisaks võtmetegijast xsepowerile meeskonnas ka teisi mängijaid, kes võivad toetavas rollis mängu käiku muuta. 

Mousesportsi mängijad ei ole papist poisid

Mousesports sai aasta alguses uue kapteni, kelle kogemustepagas on suutnud paika loksutada tiimisisesed rollid. Mängijad on nüüd rohkem kursis sellega, mis on nende ülesanded erinevates raundides. See on tõstnud ka meeskonna stabiilsust, sest Mousesportsi staarmängijate langedes on teised tiimi liikmed nüüd vähem närvilised kui varem. 

Üldiselt on Mousesportsi puhul selgelt välja joonistunud mängijate kaartide eelistused. Juhul kui mängukaart on ropzi meeskonnale sobiv, kui suudetakse mängupildist elimineerida vastasmeeskonnast xsepower ning jäädakse rahulikuks, siis peaks võit olema kindel.

Vormi ajastatakse suurturniirideks

Robin “ropz” Kooli striime jälgides saab selgeks, et ta ajastab oma vormi pigem Majori jaoks. Lisaks oma tiimiga harjutamisele on ta mänginud Facit Pro League’is erinevate meeskondade tähtmängijate vastu ja tundub, et laskmistäpsus, erinevate olukordade lahendamise oskus ja keskendumisvõime on vormi seisukohalt hea.

Siit saab mõistagi teha järeldusi ka teiste tiimide tähtmängijate vormi kohta ja ei ole üllatav, et ka see tundub samuti olevat ajastatud Majori toimumise ajaks. See on kõige suurem ja tähtsam turniir ning on igati loogiline, et meeskonnad pööravad Majoriks valmistumisele kõige enam tähelepanu.

Mousesportsi ja Forze kohtumine algab täna kell 15.30. Mängule on võimalik kaasa elada HLTV vahendusel.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.