E-sport

Hullumeelsed summad: “League of Legendsi” mängijad saavad rohkem palka kui Donald Trump

Nii veidrat töökuulutust ei ole meie varem näinud.Foto: Game Rant

Põhja-Ameerika elitaarseima “League of Legendsi” liiga League of Legends Championships Series’i (LCS) mängijate keskmine palk on viimase kolme aasta jooksul kerkinud 410 000 dollarini aastas.

“League of Legendsi” mängijate palgainfo pärineb Hal Biagaselt, Põhja-Ameerika LCS-i mängijate assotsiatsiooni tegevdirektorilt.

Võrdluseks – Ameerika Ühendriikide president Donald Trump saab aastas palka “kõigest” 400 000 dollarit. Tõsi, Trump saab erinevate kulutuste katteks lisaks kümnete tuhandete dollarite suuruses lisatasusid, kuid ka e-sportlased ei pea enda elamiskulusid ise kinni maksma.

“League of Legendsi” tippmängijate palgakasv on olnud hüppeline. 2017. aastal jäi nende keskmine palk veel umbes 105 000 dollari juurde. See tähendab, et umbes kolme aastaga on mängijate tasud kasvanud 400%.

See ei tähenda siiski, et kõik “League of Legendsi” mängijad saavad iga kuu alguses 410 000 dollari võrra rikkamaks. Madalama profiiliga liigade mängijate tasud nii kõrgele ei küündi. Teisalt, maailma parimad mängijad nagu Huni ja Impact teenivad aastas väidetavalt üle miljoni dollari.

Eesti e-sportlaste tasud nii kõrgele ei küündi, kuid on sellegipoolest kõrged. Siit leiad nimekirja kümnest enimmakstud Eesti e-sportlasest 2019. aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.