E-sport

Mousesports võttis pingelises mängus vastu kaotuse, ent näitab üha paremat vormi

Fotod: HLTV.

Eesti “CS:GO” ässa Robin “ropz” Kooli meeskond Mouseports võttis eile toimunud ESL Pro League Season 12 Europe veerandfinaalis vastu valusa kaotuse. 

Mousesportsil tuli seekord rinda pista maailma parima mängija Aleksandr “s1mple” Kostylievi meeskonnaga Natus Vincere.

Esimene lahing peeti Mousesportsi valitud kaardil Nuke, milles ka Kooli meeskond näitas suurepärast sooritust. Poolaeg lõppes skooriga 10:5 domineeriva Mousesportsi kasuks. Samuti ei antud armu ka teisel poolajal Ukraina meeskonnale, lõpetades kaardi seisuga 16:5.

Teine matš toimus kaardil Dust 2, kus jällegi osutus pärast esimest poolaega tugevamaks meeskonnaks Mousesports. Kuigi teine poolaeg algas Kooli meeskonna jaoks viie raundilise eduga, tõusis esile maailma parim mängija “s1mple”, kes tõi oma meeskonnale ülimalt tasavägises lahingus võidu seisuga 16:14. 

Kolmas matš peeti kaardil Inferno ning juba peale esimest poolaega oli Mousesportsi olukord üsna täbar. Teist poolaega alustati 13:2 kaotus seisuga, kuid sellest hoolimata jätkas Mousesports võitlemist.

Nimelt suutis Mousesports võita järjest 9 raundi ning käsi puhkama läinud Natus Vincere mängijad olid ükshetk äärmiselt pingelises lahingus. Kõikidest pingutustest hoolimata suutis Ukraina tiim end kokku võtta ja lõpetada see närvesööv mäng seisuga 16:13.

Mouseportsi parimaks mängijaks osutus hiljuti meeskonna ridadesse toodud noor leedukas Aurimas “⁠Bymas⁠” Pipiras. Hetkel on Mousesports HLTV maailma “CS:GO” meeskondade paremusjärjestuses 21. kohal. Tänavu alguses oli Kooli meeskond samas edetabelis veel 2. kohal.

Nagu skooritabelilt on näha, siis Natus Vincere edukus sõltub tihtilugu “s1mple” sooritusest.

Ropz näitab jätkuvalt head vormi ja stabiilsust

Vaatamata sellele, et eilne tõsiselt pingeline veerandfinaal kaotati, siis nüüd on Mousesports peale oma hiljutist suurt langust näidanud ennast tasapisi kindlama. 

Kuigi noor leedukas vajab veel uue meeskonnaga harjumiseks aega, on Mousesportsi tulemused sellegipoolest pärast vahetust mõnevõrra paranenud. Vajalikke võite on napitud suuremate meeskondade nagu näiteks Fnatic, FaZe ja Vitality vastu.

Suurtele võitudega koos on endiselt vastu võetud ka kaotusi väiksemate meeskondade vastu. Siiski on meeskonna üldine mängupilt paremaks läinud ja tundub liikuvalt ka sel suunas edasi.    

Suur roll Mousesportsi viimase aja edu taga on ka Robin “ropz” Koolil. Eesti parim “CS:GO” mängija näitab mängudes üha rohkem järjekindlust, andekust ja suurepärast vormi. Lisaks on ropz ka oma meeskonnas seas kõige kõrgema reitinguga mängija.

Ehkki Kooli meeskond veerandfinaali kaotas, ei ole nad veel turniirilt elimineeritud. Nimelt saab Mousesports veel võimaluse ennast samal turniiril tõestada, minnes täna kell 22:00 vastamisi põhjanaabri Soome meeskonnaga ENCE.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.