E-sport

TOP 10: Kõige rikkamate e-sportlaste esikümnesse mahub ka värske “Fortnite’i” maailmameister

E-spordiga võib teenida väga korralikke summasid.Foto: MoneyWeek

Enam ei peaks tulema kellelegi üllatusena, et e-spordiga on võimalik teenida miljoneid. Alles mõne päeva eest võitis 16-aastane Ameerika poiss Kyle Giersdorf “Fortnite’i” maailmameistrivõistlused ja sai paari tunni töö eest auhinnaks 160 Eesti keskmist aastapalka.

Giersdorfi võidust piisas, et tõsta ta e-spordi ajaloo enimteeninud küberatleetide esikümnesse. Kuid Kyle’i edestavad vanemad ja kogenumad mängijad, kelle teenistus tõuseb tema omast palju kõrgemale.

Siit leiad nimekirja kõige rohkem auhinnarahasid võitnud mängijast e-spordi ajaloos. Kui pärast lugemist tekib tahtmine töölt ära tulla ja virtuaalsportlaseks hakata, siis see on ainult loomulik.

Kyle “Bugha” Giersdorf.Foto: Yahoo News

10. Kyle “Bugha” Giersdorf – 3 025 900 dollarit

Just nii, mõne päeva eesti “Fortnite’i” maailmameistrivõistlustel esikoha ja 3 miljonit dollarit võitnud Bugha mahub ainuüksi selle saavutusega kõige rohkem teeninud e-sportlaste esikümnesse.

“Fortnite’i” suurturniiril võidetud varandus moodustab 16-aastase Giersdorfi karjääri jooksul kokku kogutud teenistusest “kõigest” 99,96%. Eelmisel aastal võitis ta väiksemal võistlusel ka 1250 dollarit. Sealt tuleb ülejäänud 0,04%.

9. Saahil “UNiVeRsE” Arora – 3 038 937 dollarit

Ühe turniirivõidu noppinud Bughat edestab napilt kogenud “Dota 2” proff, kes on olnud tegev juba mitu aastat ja mänginud paljudes tuntud meeskondades. Arora on kaasa teinud muuseas ka Team Secretis, mille kapten on Eesti tuntuim e-sportlane Clement “Puppey” Ivanov.

Arora karjääri seni kõige tulusam aasta on olnud 2015, mil ta võitis tiimi Evil Geniuses ridades The Internationali ja teenis sellega üle 1,7 miljoni dollari. Täna mängib mees Forward Gamingu ridades.

8. Maroun “GH” Merhej – 3 193 844 dollarit

Bughast edasi on enimteeninud e-sportlaste esikümme eksklusiivselt “Dota 2” nägu. Seda mängu harrastab ka 24-aastane Liibanonist pärit Merhej, kes mängib meeskonnas Team Liquid.

Liquidi ridades on GH karjäär olnud üsna edukas. Võidetud on mitmeid suurturniire, kuid kõige magusam triumf leidis aset 2017. aastal, mil suudeti võita The International. See aasta on tänini GH karjääri tulusaim – teeniti üle 2,4 miljoni dollari.

Jesse “JerAx” Vainikka.Foto: ESPN

7. Jesse “JerAx” Vainikka – 3 344 963 dollarit

Vainikka on 27-aastane Soome e-sportlane, kes kuulub ühe maailma parima “Dota 2” tiimi hingekirja. OG võitis eelmise aasta The Internationali ja on ka tänavu selle suurvõistluse üks peafavoriite.

Lisaks võimsatele mänguoskustele teatakse tema kohta seda, et ta suudab oma keeleotsaga puudutada enda nina. Võib-olla on just see oskus ta e-spordimaailma tippu paisanud. Võib-olla mitte. Olgem ausad, tõenäoliselt mitte.

6. Sumail “SumaiL” Hassan – 3 349 914 dollarit

Hassasn on kõigest 20-aastane Pakistanist pärit “Dota 2” mängija, kes kuulub tiimi Evil Geniuses ridadesse. Ta võitis The Internationali juba 15-aastaselt, mis teeb temast noorima mängija eales, kes on sellel turniiril esikoha saavutanud.

Eelmise aasta The Internationalil Hassani meeskonnal enam nii hästi ei läinud, koju toodi kolmas koht. Siiski, Evil Geniuses on “Dota 2” profimaastikul jätkuvalt arvestatav jõud ja tekitab tänavusel The Internationalil suurfavoriitidele kindlasti palju peavalu.

5. Lasse “Matumbaman” Urpalainen – 3 540 616 dollarit

Põhjanaabreid mahub rikkaimate e-sportlaste esikümnesse lausa kaks. 24-aastane Urpalainen on profitasemel “Dota 2” mänginud alates 2014. aastast ja kuulub täna Chaos Esports Clubi ridadesse.

Matumbamani karjääri seni kõige edukam aasta on olnud 2017. Siis võitis ta Team Liquidi koosseisus mängides The Internationali. Chaos Esports Clubi ridades ta väga suuri tegusid teinud ei ole, näiteks kevadel toimunud turniiril DreamLeague Season 11 kõrget kohta ei saavutatud.

Ivan “MinD_ContRoL” Ivanov.Foto: VPEsports

4. Ivan “MinD_ContRoL” Ivanov – 3 590 911 dollarit

24-aastane Ivanov on pärit Bulgaariast ja mängib hetkel Team Liquidi ridades. Profitasemel e-spordiga on Ivanov tegelenud alates 2014. aastast ta on kuulunud mitmete tuntud meeskondade koosseisu.

Tema karjääri vaieldamatult kõige edukam aasta oli 2017, mil ta võitis Team Liquidi ridades StarLadder Season 3, EPICENTERi ja The Internationali. Nii võimsat tulemust saab olema raske korrata.

3. Johan “N0tail” Sundstein – 3 765 555 dollarit

Notail on OG-s mängiv 25-aastane Taani “Dota 2” äss, kes on karjääri jooksul kaasa teinud 107 erinevat turniiri. Tema viimaste aastate käekäiku vaadates jäävad silma ainult kõrged kohad. Suurte saavutuste nimistusse lööb koleda mõlgi ainult 7.-8. koht 2017. aasta The Internationalil.

Oma koduriigis on Sundstein üsna tuntud, kuna 2018. aastal sai temast esimene The Internationali võitnud taanlane. Muide, ta on samas tiimis mänginud ka esimese The Internationali võitnud eestlase, Clement “Puppey” Ivanoviga. 2014.-2015. aastal mängiti koos Team Secretis.

2. Amer “Miracle-” Al-Barkawi – 3 799 837 dollarit

Poolakast ema ja jordaanlasest isa perekonnast pärit Al-Barkawi mängib mõistagi “Dota 2” ja kuulub Team Liquidi ridadesse. Ta on kõigest 22-aastane ja hakkas e-spordiga tõsisemalt tegelema alles 2015. aastal, kuid on juba suutnud ennast tõestada.

Eelmise aasta The Internationalil jäi tema meeskond neljandaks, kuid 2017. aastal suudeti turniir võita. Esikohta minnakse kindlasti püüdma ka tänavu, kui seistakse vastamisi tiitlikaitsja OG-ga, kus Al-Barkawi kuni 2016. aastani mängis.

1. Kuro “KuroKy” Takhasomi – 4 235 456 dollarit

Takhasomi on läbi aegade üks edukamaid e-sportlasi ja ainukene inimene selles nimekirjas, kelle teenistus küündib üle 4 miljoni dollari. Oma 10-aastase karjääri jooksul on ta mänginud mitmetes kuulsates tiimides, kuid täna teenib ta leiba Team Liquidi kaptenina.

Lisaks Clement “Puppey” Ivanovile ja Leong “ddc” Fat-mengile on KuroKy ainus “Dota 2” mängija, kes on kaasa teinud kõik The Internationalid. Ta on ka kõige esimene e-sportlane, kes jõudis profikarjääri jooksul 1000 võidetud matšini.

Kuro “KuroKy” Takhasomi.Foto: ESPN

Mõne aja eest panime kokku ka 2019. aastal seni kõige enam teeninud e-sportlaste nimekirja. Lisaks vaata üle, milline oli eelmisel aastal Eesti e-sportlaste teenistus.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.