Mängud

“Fortnite’i” hiigelturniiri 16-aastane võitja teenis paari tunniga 160 Eesti keskmist aastapalka

16-aastane teenis just "Fortnite'i" mängides 3 miljonit dollarit.Foto: kuvatõmmis

Rubriiki toetab

Äsja jõudsid lõpule 30 miljoni dollari suuruse auhinnafondiga “Fortnite’i” maailmameistrivõistlused. Esikoha ja 3 miljonit dollarit võitis 16-aastane Kyle “Bugha” Giersdorf.

Eurodesse teisendatuna on 3 miljonit dollarit umbes 2 697 000 eurot. Eesti keskmist palka saav inimene peaks selle summa teenimiseks töötama umbkaudu 160 aastat.

“Fornite’i” hiigelturniiri finaalvõistlus toimus 28. juuli New Yorkis Arthur Ashe staadionil, mis mahutab 23 700 pealtvaatajat. Võistlusele andis avapaugu DJ Marshmello, kes andis mõne kuu eest “Fortnite’is” mängusisese kontserti.

Tegu ei olnud eriliselt pingelise finaalvõistlusega. Giersdorf alustas kohe tugevalt ja asus turniiri juhtima. Esikohalt ei kõigutanud teda enam miski ja viimasele matšile läks ta vastu 15-punktilise edumaaga teise koha ees.

Muide, ka madalamatele kohtadele tulnud mängijad ei pea hakkama püksirihma pingutama. Teisele kohale tulnud mängija sai auhinnaks 1,8 miljonit dollarit ja pronksikohale tulnud võistleja 1,2 miljonit. Isegi kõige viimasele 100. positsioonile tulnud mängija sai 50 000 dollari võrra rikkamaks.

Tundub, et “Fortnite’iga” saab raha teenida küll.Foto: Epic Games

“Fortnite” on osutunud arendaja Epic Gamesi jaoks ülikasumlikuks ja raha jagatakse laiale heldelt. Seetõttu arvab ka üks maailma populaarsemaid striimijaid, et just “Fortnite’i” mängides on kõige lihtsam ratsa rikkaks saada.

Tasub mainimist, et “Fortnite’i” maailmameistrivõistlused on veel hetkel ajaloo suurima auhinnafondiga e-sporditurniir, kuid see muutub juba varsti. Augustis toimuva “Dota 2” suurvõistluse The International 2019 auhinnafond on juba kasvanud peaaegu 30,1 miljoni dollari suuruseks. Selle turniiri suurfavoriit on Team Secret, mille kapten on Eesti tuntuim e-sportlane.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.