Eesti

Alari Kivisaare pooldajate petitsioon on kiiresti kogunud tuhandeid hääli

Alari Kivisaare pooldajad ja vastased koguvad võidu allkirju.Foto: Sky Plusi Facebooki konto kuvatõmmis

Möödunud nädalal algatati veebipõhine hääktekogumisaktsioon Sky Plusi raadiohääle Alari Kivisaare vastu, mille eesmärk on mees šovinistlike ja rassistlike ütluste tõttu eetrist eemaldada. Loetud päevad hiljem asusid hääli koguma ka Kivisaare pooldajad.

Loo avaldamise hetkeks on Kivisaare vallandamist nõudev petitsioon kokku kogunud 5864 häält. Kivisaare jätkamist saatejuhi ametikohal pooldab hetkeseisuga 4281 inimest ning raadiohääle toetajate petitsioon kogub hääli kiiremini kui tema vastaste oma.

Kivisaare kohta on tegelikult algatatud ka kolmas petitsioon pealkirjaga “Avalik teotusavaldus Alari Kivisaare raadioeetris jätkamiseks”. Pealkirja võib olla sisse lipsanud kirjaviga, või siis on tegu peenema huumoriga, kus kutsutakse üles Kivisaart mitte toetama, vaid teotama. See petitsioon on hetkeseisuga kogunud 38 häält ja isegi kui tegu on huumoriga, siis kommentaatorid seda kindlasti naljana ei võta.

Alari Kivisaare eetrist eemaldamise petitsiooni aluseks on Kivisaare 2. juunil raadioeetris George Floydi kohta tehtud kommentaarid, kus Kivisaar küsis, kas mustanahalised võivad olla “pätimad” kui valged. Petitisiooni algatajad on välja otsinud ka teisi väljaütlemisi, mis nende arvates tõestavad, et Kivisaar raadioeetrisse ei sobi.

Kivisaare pooldajad leiavad, et Floydi juhtumit kommenteerides ei olnud saatejuht teemaga täpselt kursis ning rääkis spekulatiivselt. Sellest hoolimata tuuakse välja, et Kivisaar ei öelnud midagi valesti.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.