Jagame eilsetele Eesti Laulu lugudele punkte 10 Marko Reikopi skaalal: kes viib koju kõige enam reikopeid?

Marko Reikop on Eurovisiooni hing ja süda. Muidugi on ainuõige hinnata Eesti Laulu osalejaid kümne reikopi skaalal!Foto: Mihkel Maripuu/Eero Vabamägi/Eesti Meedia/Scanpix

Tere Tallinn, tere Eesti, siin taas Diktor oma subjektiivsete muljetega maskis laulja teisest poolfinaalist. Sarnaselt esimese poolfinaaliga hindame eilseid lugusid Eesti Laulule kõige sobivama punktisüsteemiga ehk kümne reikopi skaalal.

Seekord avas õhtu Rozell ehk Hans Noormets ehk Stefani teine pool Eesti Laul 2018 finaalist. Sellisel valikul on ilmselgelt kaks põhjendust: a) Hans ise seekord 24 parima hulka ei pääsenud ja Tomi Rahulal hakkas kahju, või b) NÖEP ei saanud tulla. 

Suures plaanis oli tegemist tunduvalt nõrgema saatega kui neljapäeval nähtud esimene poolfinaal. Lausa nii kesisega, et isegi Genka ei vaevunud enam žüriisse ilmuda, vaid saatis selle asemel oma naise.

Meil kahjuks seda võimalust polnud, seega jagame kõigile ikkagi mingid reikopid välja.

1. Sissi: “Time”

Ka Sissil oli ilmselgelt mõni muu parem koht, kus olla, sest esimesena alustades laulis ta, et jumala eest rohkem aega ei raisataks. Õnneks kestavad eurolaulud maksimaalselt kolm minutit, sest viimasena esinevatel Suurtel Tüdrukutel on kiire.

Hinne: 4 reikopit

2. Gram-Of-Fun: “Lost In A Dance”

Gram-Of-Funil jäi edasipääsust puudu umbes sama palju kui Kristel Aaslaidil nootidest. Lugu iseenesest oli vägagi kaasahaarav ja tegelikult on kõik ansambli liikmed ülimalt andekad noored. Proovige kasvõi ainuüksi Raul Ojamaa projektid kokku lugeda…

Hinne: 7 reikopit

3. Kadri Voorand: “Energy” 

Kadri Voorand see-eest on otsustanud kolme minutisse mahutada kõik noodid. Hakkab lausa natukene hirmus. Tunne on selline, et muusikaõpetaja klaveri taga riidleb valjuhäälselt, sest sa ei harjutanud kodus piisavalt solfedžot. 

Hinne: 4 reikopit

4. Helen: “Nii kõrgele” 

Eelmise Eesti Laulu lavataguses saates kinnitas Piret Järvis Vanilla Ninja taastulemist, nüüd on laval Nexus. Finaalis näeb loodetavasti legendaarset “Ice Creami” ja nii saabki ring taas täis.

Kohati võiks arvata, et laval on Renate, aga teadagi valmistub tema järgmisel Riigikogu istungil peetavateks pulmadeks, siis kui kõik saadikud saali tagasi on lubatud.

PS. Kas keegi istus kogemata lava taga Heleni tiivale või on see sümbolism, mida me lihtsalt läbi ei hammusta?

Hinne: 3 reikopit

5. Redel: “Tartu” 

Kui kõige puisem linn on sõnade kohaselt Viljandi, siis miks on loo nimi Tartu? Viljandi on ilmselgelt parem puust linn, sest seal on vähemalt üks suur puust kast ühe ülimalt vastuolulise monumendi ümber. 

Kogu lavaline elamus meenutab justkui mõnd veidrat sattumist Sveta baari. Samas ega keegi meist ju ei mäleta, mis tunne oli kell neli hommikul baaris olla. Ilmselt selline oligi.

Hinne: 6 reikopit

6. Rahel: “Sunday Night” 

Võtame siin endale vabaduse kasutada igas poolfinaalis korra “mitte midagi ei jäänud meelde” kaarti.

Hinne: 2 reikopit

7. Uku Haasma: “Kaos”

Tuntud meelelahutajate sugulaselt, nooremalt Haasmalt, nõnda tõsine lugu. Ainus meeleolukas osa esitusest olid Uku püksid, mis oleks justkui Redeli esinemisest jalga jäänud. Võib-olla see ongi see kaos, millest lauldakse, sest ega suurt muud midagi ei juhtunud.

Ahjaa, metsik kaos oli vahepeal ka telepildi tagurpidi pööramine. Üleüldse kasutati selles poolfinaalis suurel hulgal veidraid eriefekte, millede puhul loo autor vahepeal teisest meediumist kontrollima pidi, ega televiisor lihtsalt otsi pole andnud.

Hinne: 4 reikopit

8. Heleza: “6” 

Kuigi neiu oli laval üksi, püsis lõpuni väike elevus, et äkki ikka pistavad Vilgats või Rolf pea Heleza suure kleidi alt välja. Lõpuks liitus vaid üks saksofonimängija, kuigi see trikk on suhteliselt kindlalt juba Moldova poolt patenteeritud.

Muidu lugu oli täitsa okei raadiopopp à la aastal 2000 Alizee oma Lolitaga, seega anname nii palju reikopeid kui pealkiri nõuab. 

Hinne: 6 reikopit

9. Uku Suviste: “The Lucky One” 

Uku vaheklipp Niguliste kiriku “Surmatantsu” juures oli sünge. Ilmselgelt vaatas ka tema esimest poolfinaali ja tunneb nüüd hirmu, et Koit temast sel aastal teerulliga üle sõidab.

Pead ei tasu siiski norgu lasta, nimelt on Dave Benton senini vanim Eurovisiooni võitja üldse ning Ukul on absoluutselt kõik eeldused selle üle löömiseks. Küll aga peab ta võib-olla leidma uue helilooja, sest 73-aastane Sharon Vaughn seda päeva näha ei pruugi.

Vahepeal eksis lavale ära ka Helen või talle vägagi sarnane neiu tulipunases, kelle eesmärk ja panus jäi suhteliselt selgusetuks.

Kuna nii Lätil kui Leedul astuvad sel aastal Rotterdamis lavale samad artistid, kes seda ka eelmisel tegema pidid, anname Ukule julgustuseks ühe lisareikopi, ent sellest üksi ilmselt ei piisa.

Hinne: 8 reikopit

10. Alabama Watchdog: “Alabama Watchdog” 

Alabama Watchdog bändi nimena kõlab nagu skandaalse netifoorumi QAnon harukontor. Postkaardis rääkisid poisid oma suurest “Top Geari” armastusest ja selle kõige põhjal kokku jääb mulje, et kui Eestis saaks ka Selverist relvi osta, kasutaksid nad seda võimalust.

Kuigi noormehed ise kummutasid intervjuudes igasuguse trans- ja muu foobsuse jääme nende liberaalsuses siiski kaheldavale seisukohale.

Hinne: 4 reikopit

11. Jüri Pootsmann: “Magus melanhoolia“ 

Kui Sissil oli kiire, siis Jüri viitsis kolmest lubatud minutist laulda vaid 2.12, mille jooksul sai ilmselt Koidu eelmise korra kõrgeim noot üle lauldud ja siis aitas kah.

Nali naljaks, tegelikult oli kõik väga stiilipuhas ja korralik lunastus 2016 aasta “Playle”.

Hinne: 7 reikopit

12. Suured Tüdrukud: “Heaven’s Not That Far Tonight” 

Vilgats ja Oja, kes on vist iga oma eelneva bäkilaulmishonorari eest uue litterkleidi ostnud, astuvad esmakordselt üles peategelastena. Kleidid olid samaväärsed, ent lugu veidi väärikam kui esimeses poolfinaalis üles astunud Tanjal.

Autorite puhul on tegemist veidra komboga, kus kaks kahekümnest (Karl Killing, Gevin Niglas) ja üks 40-aastane Koit Toome on koos hakkama saanud üheksakümnendate diskotümakaga. 

PS. Tatu ülesastumisest Eurovisioonil on möödas juba 18 aastat, kas keegi on neid tegelikult Kaire ja Dagmariga samas ruumis näinud?

Hinne: 6 reikopit


Eestlastel oleks aeg mõista, et Eurolaul ja Eesti Laul ei pea ilmtingimata olema kaks erinevat asja.

On viimane aeg hakata Eurovisioonile saatma tänapäevast mussi, sealjuures varasemaid võitjaid matkimata või eelnevaid dekaade taga nutmata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.