Ken Saani uus šokidokumentaal EKRE valitsusest: Demokraatia on ohus!

Film eetris 26. märtsil kell 19:30

Milliseks võib kujuneda elu Eestis kui paremäärmuslik EKRE võimu juurde saab?Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/Scanpix

Diktori kõne tabab Ken Saani Varssavist, edasi kavatsetakse liikuda Krakowisse ja sealt Budapesti. Natukene on juba ka Tallinnas filmitud. Valmimisel on dokumentaalfilm, kus uuritakse, mis juhtub siis, kui Eestis saab võimule EKRE.

“Eile läksime võttesse ja eeter on juba teisipäeval,” kommenteerib Saan hullumeelselt kiiret filmimisgraafikut. “Normaalselt tegeleksime sel ajal juba viimase helinduse ja värvikeeramisega, aga me oleme alles võttes.”

“Selliseid sündmuseid, mis toimuvad meil praegu, on varem juhtunud ka Ungaris ja Poolas,” selgitab Ken Saan Diktorile. “Meie tõmbame paralleele Eesti, Ungari ja Poola vahel, kohtume inimestega, kes on sellega kokku puutunud ja uurime, mis juhtuma hakkab kui paremäärmuslased võimule saavad.”

“Võib julgelt öelda, et demokraatia on ohustatud,” jätkab ta. “Tahame mitmed erinevad näited kokku pakkida ja näidata, mida see kõik tähendab. Mis siis juhtuda võib kui paremäärmuslased võimule saavad? Oleme leidnud juba väga palju paralleele.”

“Kas pead hakkavad veerema?” on bravuurikas uue doki nimi. Võttetiim kohtub kohtunike, naisõiguslaste, samasooliste paaride, ekspertide ja teiste inimestega, kelle elusid nende riikide valitsuste tegevused on otseselt mõjutanud ja kes on langenud uue režiimi ohvriks. Eestis räägivad eksperdid abordi rahastamise lõpetamisest, samasooliste paaride saatusest ja sõnavabaduse piitamisest. Küsitakse, kas pead hakkavad tõesti veerema või on kõik lihtsalt ülepaisutatud?

“Räägime näites kohtunikega,” seletab Saan. “Pealkiri “Pead hakkavad veerema?” ongi tegelikult ju kohtinukele suunatud. “Kohtume inimestega Varssavist ja Krakowist ja mujalt. Oleme saanud laia haarde inimestest, kes on paremäärmuslusega kokku puutunud.”

Nagu mainitud, filmib Saan dokkfilmi lisaks Eestile ka piiri taga.

“Kas pead hakkavad veerema?” on eetris järgmisel teisipäeval, 26. märtsil TV3s kell 19:30

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.