Filmid

Bondi-filmi edasilükkamine läheb filmistuudiole iga kuu maksma tohutu rahasumma

Filmis "Surm peab ootama" on Daniel Craig viimast korda James Bondi rollis.Foto: kaader filmist

Koroonaepideemia on pannud filmistuudiod keerulisse olukorda. Kallid ja palavalt oodatud filmid on valmis, kuid kinodesse neid tuua ei saa ning see läheb filmistuudiotele kalliks maksma.

Hetkel on sellises keerulises olukorras näiteks filmistuudio MGM, kelle toodetud uusim Bondi-film “Surm peab ootama” lükati hiljuti edasi järgmise aasta kevadesse. Selgub aga, et esilinastusega viivitamine on stuudiole väga kallis lõbu.

The Hollywood Reporter kirjutab, et MGM-ile läheb uusima Bondi-filmi esilinastuse edasilükkamine maksma umbkaudu miljon dollarit kuus. Põhjuseks on filmi tegemiseks võetud laenude intressid. Võttes arvesse, et ainuüksi filmi eelarve oli 250 miljonit dollarit, siis kujuneb uus Bond MGMi jaoks eriti kulukaks.

MGM võiks tegelikult uue Bondi-filmi kinodesse tuua. Kinod ei ole suletud ja filme jätkuvalt näidatakse, ka uusi filme. Kuid filmistuudiod teeb ettevaatlikus paari kuu eest esilinastunud “Tenet”, mis tõi koroonast tingitud vähese publiku tõttu sisse loodetust oluliselt vähem raha. Seda soovib MGM kahtlemata vältida.

Alternatiiviks kinodele on välja pakutud ka uue Bondi-filmi toomisest striimimisteenustesse, kuid ka sellesse ideesse ei ole MGM suhtunud kõige positiivsemalt. Näiteks “Mulani” puhul loobus Disney kinoesilinastusest ja tõi filmi Disney+ voogedastusteenusesse, kuid kinode kassatuluga võrreldavat teenistust see tõenäoliselt kaasa ei toonud.

Järgmine Bondi-film “Surm peab ootama” jõuab kinodesse järgmise aasta 2. aprillil. Seda juhul, kui filmi esilinastust uuesti edasi ei lükata.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.