Filmid

“Sipsiku” režissöör: selles filmis ei ole midagi väikelastele sobimatut

Kui enne koroonaaega ei jõudnud kinno "Sipsikut" vaatama, siis kasuta nüüd võimalust.Foto: kuvatõmmis

Eile Diktoris ilmunud loos rääkis lasteaiaealiste lastega uut Eesti filmi “Sipsik” vaatamas käinud ema, et tegu on väiksematele lastele sobimatu linateosega. Meelis Arulepp, “Sipsiku” üks režissööre, seda arvamust ei jaga ja selgitab, miks film sobib ka pisematele kinokülastajatele.

“Kõik, kes plaanivad minna “Sipsikut” vaatama, peaksid seda kindlasti tegema. Selles filmis ei ole kindlasti midagi sobimatud väikestele lastele,” kinnitab Arulepp.

“Suured inimesed võiksid minnes pidada meeles Aino Perviku mõtet, et film on ikkagi uus asi, mis tõukub raamatust ja just sellisena peab seda ka vaatama ja peab aru saama, et 60 aastat on mööda läinud.”

“Ehk siis see ei ole minu ja Sinu lemmikraamatu ümberjutustus, aga kindlasti on see kaasakiskuv ja õpetlik lugu truudusest ja sõprusest, veidi ka näiteks üksindusest,” arvab Arulepp. “Ühesõnaga see on Sipsiku lugu päris elust meie ümber täna.”

Nutvad lapsed ei ole tava

Lugejakirjas toodi muuseas välja, et filmi ajal hakkasid mitmed lapsed ka nutma ja soovisid seansilt lahkuda. Arulepp väidab, et keegi teine ei ole “Sipsikule” sellist tagasisidet andnud.

“Ma olen rääkinud inimestega neljalt erinevalt eellinastuselt ja keegi ei kinnita teie poolt viidatud ühe vanema kirjeldatut laste nutu ja muu sellise kohta,” kinnitab Arulepp. “Emotsioonid on filmis loomulikult olemas ja mõned kurvad kohad on ka.”

“See on eluline lugu ja elu ei ole kunagi ainult üks suur lust ja lillepidu, aga lugu ise liigub ikkagi selgelt ja vankumatul õnneliku lõpu suunas. Kindlasti on “Sipsik” rõõmsam ja helgem film kui paljud kinodes linastuvad (väike)lastefilmid.”

“Sain täna kirja lasteaiaõpetajalt, kes kirjutas, et on eriti tänulik selle üle, et tehakse filme, mis loovad pinnase positiivsete kokkuvõtete tegemiseks koos lastega ning on õpetlikud.”

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.