Filmid

Ülirangelt salastatud “Star Warsi” stsenaarium unustati voodi alla ja pandi Ebays müügile

Sel korral oli Jõud filmitegijate poolel.Foto: Empire

Kuu pärast linastuvat “Star Wars: Skywalkeri tõusu” katab läbimatu saladuseloor ning filmimeeskonna liikmed ei tohi süžee kohta avalikult öelda mitte midagi. Seda kummalisem on kuulda, et üks hooletu näitleja unustas enda stsenaariumi hotelli voodi alla, kust see lõpuks internetti müügile jõudis.

Selle kummalise seiga tõi avalikkuse ette uusima “Star Warsi” filmi režissöör J. J. Abrams, kes väisas hiljuti USA jutusaadet “Good Morning America”.

“Nad (stuudio, toim.) kartsid, et keegi saab midagi teada, nii et stsenaariume oli vähe ja need olid prinditud paberile, millest ei ole võimalik koopiaid teha,” rääkis Abrams. “Ja siis üks näitlejatest – ma ei ütle kes, kuigi tahaksin – jättis enda koopia voodi alla ja koristaja leidis selle üles. Stsenaarium anti edasi kellelegi teisele, kes üritas seda Ebays maha müüa.”

Kõige hullemat suudeti siiski vältida. Abramsi sõnul suutis Disney enne suuri lekkeid stsenaariumile jälile saada ning nüüd on see ohutus kohas tagasi. Mõnda aega valitses stuudios aga korralik paanika.

“Tähtede sõda: Skywalkeri tõus” jõuab kinodesse 20. detsembril.Foto: kuvatõmmis

Ülipopulaarsete “Star Warsi” filmide produktsiooni ümbritsevad turvameetmed on alati olnud karmid. Luke Skywalkerit kehastav Mark Hamill on rääkinud, kuidas ta ei tohtinud stsenaariumit endaga koju võtta, vaid pidi seda lugema lukustatud uksega toas.

Talle anti lugeda ainult tema tegelast puudutavad osad, mis olid prinditud spetsiaalsele tumedale paberile, et vältida koopiate tegemist.

Kui soovid enne uue “Star Warsi” kinno saabumist Eestis ära vaadata saaga eelmised osad, siis siit näed, mida selleks tegema pead. Oleme kokku pannud ka kasuliku juhendi erinevatest “Star Warsi” filmide vaatamise järjestustest.

“Star Wars: Skywalkeri tõus” jõuab kinodesse 20. detsembril.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.