Filmid

Vanamees meelitas avanädalavahetusel kinno pea 30 000 inimest ja oli menukas ka Helsingis

"Vanamehe film" nopib rahvusvahelisi auhindu .Foto: Vanamehe Multika Facebooki konto kuvatõmmis

Möödunud nädalalõpul kinodesse jõudnud “Vanamehe Film” oli avanädalavahetusel ülimenukas. Uut linateost käis vaatamas 28 957 inimest.

Filmi üks produtsente Tanel Tatter ütleb, et kui film oli valmis saanud, siis teadsid nad kohe, et neil on käes midagi erilist ja väga originaalset. “Kuid kui olime kätte saanud esimeste päevade tulemused, oli aga üllatus veelgi suurem. Vanamehel on ikka meeletult palju fänne. Meie eesmärk oli kohe avanädalavahetusel jõuda filmiga igasse Eestimaa nurka ja filmitegijana on rõõm tõdeda, kui palju uusi ägedaid kinovalmidusega kultuuriasutusi on juurde tulnud,” selgitab Tatter.

“Väga populaarseteks osutusid Helsingi linastused, kus Eesti kogukond jooksis filmile tormi. “Vanamehe” lavastajad Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa on teinud omale põhjaliku tuurigraafiku, et kohtuda üle kodumaa oma publikuga nii palju kui võimalik.”

“Vanamehe film” ei hoia tagasi ka filmi meenete osas ja teeb filmivaatajad veel õnnelikumaks. Sellest nädalast on lisaks Eesti esimesele Bobblehead nukule kõigil Vanamehe fännidel võimalik Apollo ja Rahva Raamatu poodidest soetada ka “Vanamehe mäng”.

Mäng on tehtud Vanamehe multika ainetel. Vanamees satub mängu looja Tarmo Tuule sõnul pidevalt naljakatesse ning absurdsetesse seiklustesse nii lastelaste kui ka külaelanikega. Mängu eesmärk on koguda enda ette võimalikult suurel hulgal mängukaarte. 

Filmi lavastajateks ja stsenaristideks on Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa. Loo on kokku pannud Mikk Mägi, Oskar Lehemaa ja Peeter Ritso. Tegelaskujudele andsid oma hääled Mikk Mägi, Oskar Lehemaa, Jan Uuspõld, Märt Avandi, Indrek Ojari, Jaagup Kreem ja paljud teised.

Hiljuti selgitasid Oskar Lehemaa ja Mikk Mägi Diktorile, miks Vanamees tunneks ennast “Rannamajas” nagu kodus ja mida ta ütleks maailma rahvale Oscarit võites.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.