Mängud

5 suurt arvutimängu, milles on mainitud väikest Eestit

Koos saab mängida kuni kaheksakesi.Foto: kuvatõmmis

Rubriiki toetab

Aastate jooksul on väike Eesti jõudnud mitmetesse tuntud videomängudesse.

Vaatame vabariigi aastapäeva puhul üle, millistes virtuaalmaailmades on suutnud Eesti kanda kinnitada.

Deus Ex: Mankind Divided

Futuristlikus hiilimismängus “Deus Ex: Mankind Divided” võib peategelane Adam Jensen sattuda lugema doktor Karl Sigmundi ja Vadim Orlovi vahelist kirjavahetust, milles arutatakse õhtusöögiplaane.

Sigmund mainib kirja lõpus, et oskab Tallinnas ühte väga head restorani soovitada, kuid täpsustuseni ta kahjuks ei jõua. Huvitav, millist kohta võis ta silmas pidada?

Tore näha, et ka fiktiivses tulevikus on Tallinn jäkuvalt toidusõprade seas kõrges hinnas. Foto: Martin Liivand

Call of Duty 4: Modern Warfare

Kuulsa tulistamisnängu “Call of Duty 4: Modern Warfare” üks varajastest missioonidest leiab aset Eestis registreeritud kaubalaeval. Paraku on aluse üle võtnud vene terroristid, kes kasutavad seda tuumarelva transportimiseks.

Mängija ülesandeks on pardale tundiga ja tuumapomm kahjutuks teha ning nagu ühele märulile kohane, lõpetab laev mõistagi mere sügavustes.

Splinter Cell: Blacklist

Hiilimismängu “Splinter Cell: Blacklist” peategelane, salaagent Sam Fisher saab ülesandeks infiltreeruda Saaremaal Pihtlas vallas asuvasse fiktsionaalsesse mahajäetud õlletehasesse, et ennast seal sisseseadnud terroristidelt salajasi faile näpata.

Hoonete seintelt saab isegi välja lugeda sõna “olut”, mis tähendab tõepoolest küll õlut, kuid paraku soome ja mitte eesti keeles. Aga peaaegu, ehk jõutakse järgmise mänguga ka päriselt Eestisse kohale.

Loodetavasti pole terroristid liialt palju kohalikku toodangut manustanud, see teeks agendi töö liiga lihtsaks. Foto: kuvatõmmis

Assassin’s Creed Chronicles: Russia

“Assassin’s Creed Chronicles: Russia” peategelane Nikolai Orlov – kes tõenöoliselt ei ole varasemalt mainitud Vadim Orlovi sugulane – mainib 1918. aasta revolutsiooni haardes vaevlevas Moskvas ringi hiilides, et ukrainlased on äsja iseseisvuse välja kuulutanud ja tõenäoliselt teeb Eesti peagi sama.

Tõepoolest – Ukraina kuulutas ennast sõltumatuks 1918. aasta 25. jaanuaril, kuu aega enne Eestit.

Ehk saame kunagi “Assassin’s Creedis” ka Tallinna vabadusristi otsa ronida? Unistada ju võib. Foto: kuvatõmmis

Euro Truck Simulator

2018. aasta novembris jõudis müügile rekamängu “Euro Truck Simulator 2” laiendus “Beyond the Baltic Sea”, mis võimaldab mängijatel virtuaalsetel Eesti teedel kaupa laiali vedama hakata. Geeniuse toimetus on ka ise Maarjamaa maanteid kündnud, kuid see ei läinud kõige paremini.

Veel rääkisime “Euro Truck Simulator 2” arendajatega ja saime teada, milline Eesti paik neile kõige eredamalt meelde jäi. Kui kõik see on loetud, siis vaata üle ka mängu kõige ränkraskemad marsruudid, mis on mõeldud ainult hulljugetele roolikeerajatele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.