Mängud

Eksperdid: PlayStation 5 hakkab maksma tunduvalt rohkem kui PlayStation 4

PlayStation 5 mänge näeme juba sel nädalal.Foto: Sony

Bloomberg kirjutab, et keerukast tootmisprotsessist tulenevad kõrged tootmiskulud kergitavad aasta lõpus ilmuva PlayStation 5 hinna Sony eelmise konsooli maksumusest märgatavalt kõrgemaks.

Sony kasutab PlayStation 5-s tehnoloogiat, mille hankimine on kulukas ja vaevarikas. Sellest tulenevalt on ühe PlayStation 5 konsooli tootmiskulu hetkel väidetavalt 450 dollarit.

2013. aastal ilmunud PlayStation 4 maksis toona 399 dollarit ning hetkel müüakse sama hinnaga 2016. aastal turule jõudnud PlayStation 4 Prod. Macquarie Capitali analüütiku Damian Thongi arvates ootavad kliendid, et PlayStation 5 hakkab ilmudes maksma umbes sama palju, kuid tootmiskulusid arvestades ei ole see realistlik.

Tõenäoliselt peame arvestama umbes 100 dollarit kallima hinnasildiga. Mängutööstuse analüütik Daniel Ahmad pakub, et arvatasti hakkab PlayStation 5 maksma umbes 500 dollarit, kuid ei saa ka välistada, et Sony otsustab klientidele mett mokale määrida ja konsooli kahjumiga müüa.

PlayStation 5 tootmiskulusid kergitavad näiteks kallid SSD-kettad, mis on igasse konsooli sisse ehitatud. Kohati võib olla riistvara ka keerukas hankida, kuna Sony kasutab suurte ja nõudlike nutiseadmete tootjatega samu koostööpartnereid.

Seetõttu ei usu ka videomängutööstuse analüütik ja juutuuber BenjiSales, et PlayStation 5 hind jääb ilmudes Sony eelnevate konsoolide tasemele ja mängijad peaksid arvestama 500-dollarilise hinnasildiga. Ta arvab ka, et umbes sama palju hakkab maksma Microsoft järgmine konsool, Xbox Series X.

Bloombergi artiklis kinnitatakse ka, et Sony töötab uue PlayStationi virtuaalreaalsusseadme kallal, mis jõuab ilmub pärast PlayStation 5 müügile saabumist.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.