Mängud

Puust ja punaseks: kuidas kinkida sõbrale virtuaalset videomängu?

Oled jätnud kinkide ostmise viimasele hetkele? Sel juhul sobib kodudiivanilt saadetud virtuaalne kingitus ideaalselt.Foto: Nintendo

Teeme puust ja punaseks, kuidas saab Steamis ning Xbox One, PlayStation 4 ja Nintendo konsoolidel sõbrale uue videomängu näol teha virtuaalse jõulukingi.

Steam

Tänu sisseehitatud kinkefunktsioonile on Steamis sõbrale arvutimängu kinkimine ülilihtne. Silmas peab pidama seda, et kinke saab saata vaid neile semudele, kes omavad Steami kontot ja on sinu sõbralistis.

Steamis videomängu kinkimiseks tee nii:

 • Leia Steami poest mäng, mida tahad kinkida ja lisa see oma ostukorvi
  Kui sa oled kingitava mängu juba endale varem soetanud, ilmub “Buy” nupu kohale teine nupp kirjega “Buy this game as a gift for a friend”.
 • Ostukorvis vali käsklus “Purchase as gift”
 • Vali sõbralistist see õnnelik, kellele tahad kingi saata
  Kui soovid, et mäng  jõuaks kindlasti ikka jõuluhommikul sõbrani, on võimalik kingitusi ka ajastada.
 • Kirjuta kingisaajale sõnum
  Kui parasjagu kipub inspiratsioonist puudu jääma, saab kingi ka ilma sõnumita teele saata.
 • Soorita ost

Ja nii lihtne see ongi! Kingitus jõuab semuni kas kohe pärast makse tegemist või sinu poolt valitud kellaajal ja kuupäeval.

Steamis mängude kinkimine on lihtne ja loogiline. Foto: Steam

Xbox One

Ka Xbox One konsoolil ei ole läbi e-poe videomängude kinkimises mitte midagi keerulist. Erinevalt Steamist ei ole Xboxil kinke saates vajalik kingisaajat oma sõbralisti lisada.

Xbox One’il mängude kinkimiseks tee nii:

 • Leia e-poest mäng, mida soovid kinkida
 • Kliki nupule “Buy as gift”
 • Vali sõbralistist kingisaaja
  Kui semul, kellele soovid kinki saata, ei ole Xboxi kontot, siis sisesta vastavasse aknasse sõbra e-maili aadress, kellele soovid mängu saata.
 • Vali makseviis ja tasu mängu eest
  Kui otsustasid saata mängu e-mailile, siis saabub kingisaaja postkast teose aktiveerimiskood. Koodi kasutamiseks on Xboxi konto olemasolu siiski vajalik.

Palju õnne, kink on tehtud! Kõik on nii lihtne, et isegi 97-aastane vanavanaema saaks sellega muretult hakkama.

Sisseehitatud kinkefunktsiooni olemasolu teeb Xboxil mängude kinkimise kergeks. Foto: Microsoft

PlayStation 4

Miskipärast ei ole Sony oma konsoolile mängude kinkimise funktsiooni loonud. Selle asemel peavad PlayStationi kasutajad ostma kindla rahalise väärtusega kinkekaardi, millega kaasa tuleva koodiga saab PlayStation Networki kontole lisada vastava rahasumma. Sõbrale mängu kinkimiseks saab pärast koodi soetamist selle talle edasi saata.

Eestis tegeleb kinkekaartide edasimüügiga punktid.ee, kust saab osta kõigis Sony poolt tunnistatud regioonides kehtivaid rahakaarte. Eesti jaoks ei ole Sony eraldi e-poodi loonud ja meile lähim ametlik regioon on Soome, kuhu ka paljude eestlaste PlayStationi kontod on registreeritud. Soome regiooni kaarte saab osta ka Euronicsist ja Sony Centerist.

Ostuprotsessis ei ole midagi keerukat – vali kinkekaart ja lisa see ostukorvi, sisesta nõutud andmed ning soorita ost. Kohe pärast makse laekumist peaks sinu poolt sisestatud e-maili aadressile laekuma kood, mille kasutamisel kantakse sisestaja kontole vastav rahasumma. Koodi saab sisestada konsooli e-poes nupu “Redeem code” alt, PlayStation Networki kodulehelt või ka nutiseadmest PlayStationi äpist.

Rahakaarti ostes veendu kindlasti, et soetad selle regiooni kaardi, kuhu semu PlayStationi konto on registreeritud. Vastasel juhul ei saa sõber jõuludeks mitte raha uue mängu soetamiseks, vaid nukra veateate.

PlayStationi omanikud ei saa kinkida mänge, vaid kinkekaarte. Foto: Sony

Nintendo konsoolid

Sarnaselt PlayStationiga ei ole ka Nintedo konsoolidel sisseehitatud kinkefunktsiooni ja kinkijad peavad taaskord lootma jääma rahakaartidele. Ka Nintendo masinatel kasutatavaid rahakaarte on võimalik soetada punktid.ee keskkonnast.

Rahakaardi ostmise protsessi tegime pikemalt läbi eelmises alapeatükis. Leia vastav kinkekaart (pea silmas regiooni!), soorita ost ja saada meiliga saabunud kood edasi sõbrale. Koodi on võimalik rahaks teha Nintendo kodulehel ja ka oma konsoolil e-poes.

Konsoolil kinkekaardi lunastamiseks on vaja siirduda Nintendi eShopi ja sealt valida “Enter code”. Meiliga saabunud koodi sisestamisel kantakse vastav rahasumma kasutaja kontole.

Nintendo Switchil saab kinkekaardi koodi sisestada nuou “Enter code” alt. Foto: Nintendo

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.