Mängud

Lähipäevil Eestis ostetud PlayStation 5 konsoole müüakse juba internetis hingehinnaga

Euronicsist sai plaadimängijaga PlayStation 5 konsooli 550 euroga. Internetis on see peaaegu 400 eurot kallim.Foto: kuvatõmmis

Rubriiki toetab

Mitmed hiljaaegu Teliast ja Euronicsist ostetud PlayStation 5 konsoolid on tänaseks jõudnud erinevatesse ostu-müügiportaalidesse, kus neid üritatakse maha müüa sadu eurosid kallimalt.

Defitsiitseid ja ülimalt nõutud PlayStation 5 konsoole on Eestis viimastel päevadel müüdud kahes kohas. 8. märtsil sai PlayStation 5 osta Telias ning 10. märtsil Euronicsis, kus tehnilistest probleemidest olenemata müüdi kõik masinad läbi kümne minutiga. Euronicsis jäid konsoolide hinnad 450-550 euro vahele, Telia küsis PlayStation 5 eest veidi rohkem.

Hinnad on krõbedad

Eestisse saadetavad PlayStation 5 partiid on väikesed ja nõudlus on suur. Seetõttu loodetakse tulu teenida ametliku edasimüüja käest madalama hinnaga ostetud konsoole internetis võimsa juurdehindlusega maha müües. Pärast Telia ja Euronicsi uusimate PlayStation 5 partiide müüki ongi taaskord Eesti oksjoni- ja ostu-müügiportaalidesse ilmunud mitmeid uusi konsoole, mille eest küsitakse eriti krõbedat hinda.

Hinnavaatluse foorumisse on 10. märtsil ilmunud mitu uut kuulutust, kus juurdehindlusega on jäädud isegi üsna tagasihoidlikuks. Siin jäävad pakutavate PlayStation 5 hinnad umbes 650 ja 780 euro vahemikku. Jah, hinnad on kallid, kuid võrreldes muude portaalidega siiski madalamad.

Ei, sa ei peaks PlayStation 5 eest maksma 800 eurot. Foto: kuvatõmmis

Portaali soov.ee on 10. märtsil samuti ilmunud kaks uut PlayStation 5 konsooli. Odavama konsooli eest küsitakse 750 eurot, kuid kallima hinnaks on juba 800 eurot. Eriti usin äri käib aga portaalis okidoki.ee, kuhu on vahemikus 8.-10. märts müüki pandud lausa kaheksa uut PlayStation 5 konsooli. Siit leiad ka kõige kallimad hinnad: alumine piir on 750 eurot, kuid lagi tõuseb 930 euroni.

Eestisse saabuvad PlayStation 5 tarned on ülimalt väikesed ning haruharva toimuvatel müügipäevadel jõuavad endale konsooli krabada kõige kiiremad. Eilne Euronicsi juhtum näitas ka, et vahel ei piisa väledatest näppudest: selle, et pood on maas ja töötab vaid telefonis, hammustavad kriitilisel hetkel läbi vähesed.

Ära võta pea 1000-eurost konsooli

Huvi PlayStation 5 vastu on suur, kuid kliendile kahjulike müügipraktikate väljajuurimiseks ei tasuks ostu-müügi portaalidest siiski hingehinnaga konsooli osta. Sama kehtib ka teiste Eesti e-poodide kohta, kus PlayStation 5 eest küsitakse 1000 eurot ja rohkemgi: Eestis kasutatakse klientide hanitamiseks uut trikki, mis kergitab konsoolide hinnad kõrgele ja mille vastu on keeruline võidelda.

Võimaluse korral võiks jääda ootama uut tarnet kohaliku usaldusväärse edasimüüja juurde, kes müüb PlayStation 5 mõistliku hinnaga. Alternatiivina saab vaadata ka välismaiste poodide poole: tean inimesi, kes on endale kliendisõbraliku hinnalipikuga konsooli saanud näiteks Soomest Giganttist ja Verkkokauppast või Rootsist MediaMarktist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.