Mängud

Maailma kalleim videomäng läks müügiks ulmeliselt hiiglasliku summaga

Vanemad "Super Mario" mängud on tänapäeval väikese varanduse väärilised.Foto: Nintendo

Samal ajal kui pööbel toriseb, et uued mängud võivad hakata 60 euro asemel maksma 70 eurot või rohkemgi, müüdi möödunud reedel toimunud oksjonil üks eriti haruldane “Super Mario Bros. 3” koopia 156 000 dollari ehk 131 396 euroga.

Tegu on ametlikult kõige kallima videomänguga eales. Varasemalt kuulus rekord tänavu juunis uue omaniku leidnud 1985. aastast pärit rariteetsele “Super Mario Bros.” koopiale, mis müüdi 100 150 dollariga.

Uus rekordiomanik on 1990. aastast pärit “Super Mario Bros. 3” suletud pakendis koopia, mille teeb eriliseks unikaalne logo asetus mängu karbil: sõna “Bros.” on pakendil vasakul pool ja varjab osaliselt Mario kätt. Hilisematel pakenditel on “Bros” liikunud paremale poole.

Jah, see väike karbike on väärt enam kui 130 000 eurot. Foto: Heritage Auctions

62 500-eurose alghinnaga “Super Mario Bros. 3” hinna kergitas astronoomilistesse kõrgustesse ka pakendi kvaliteet. Enne oksjonit läbis mäng hindamisprotsessi, mille käigus leiti, et see selle pakend on väga heas konditsioonis ning erinevad originaalsed komponendid ei ole kannatada saanud.

Muide, samal oksjonil leidis uue omaniku veel üks ülikallis videomäng. Krõbeda 84 000-eurose hinnaga müüdi maha samuti väga heas korras mängu “Pokémon Red” koopia. Ka see on omamoodi rekord: tegu on kalleima pokemoni mänguga eales.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.