Mängud

Mullu kulutati videomängudele 175 miljardit dollarit

Koroonapandeemia on mängutööstusele olnud raske, kuid ülimalt tulus.Foto: Game Rant

Rubriiki toetab

Newzoo uuringust selgub, et eelmisel aastal kerkis globaalse mängutööstuse käive 174,9 miljardi dollarini.

See tähendab võrreldes 2019. aasta aastaga pea 20% suurust kasvu. Mullu kasvasid kulutused videomängudele pea igal pool maailmas, kuna koroona tõttu koduseinte vahele sunnitud inimesed otsisid uusi võimalusi meele lahutamiseks. Ka Eestis kas videomängude käive mullu hüppeliselt.

Kõige rohkem raha liigub jätkuvalt mobiilimängudes, mis tõid eelmisel aastal sisse 86,3 miljardit dollarit ehk 49% mullusest mängutööstuse käibest. Konsoolimängude käive 51,2 miljardi dollarini, arvutimängude käibeks jäi 37,4 miljardit dollarit.

Möödunud aasta oli taaskord selge märk sellest, et füüsiliste mängude ajastu hakkab läbi saama ja suurem osa inimesi ostab mänge digitaalselt. Kui mullune füüsiliste mängude käive oli 14,9 miljardit dollarit, siis digitaalsed mängud tõid sisse 158 miljardit.

Mängijatel on kombeks nuriseda mängusiseste mikromaksete üle, kuid sellest hoolimata kasutati eelmisel aastal väga usinalt võimalust mängudes lisaraha kulutada. Mikromaksed tõid eelmisel aastal sisse tervelt 128,6 miljardit dollarit.

GamesIndustry.bizi koostatud eelmise aasta kokkuvõttes on veel hulgaliselt huvitavat infot, millega saad ise tutvuda siin.

Milline oli 2020. mänguaasta Eestis? Siit leiad nimekirja eelmise aasta kõige suurema müügieduga videomängudest Eestis. Ja siit näed, milliseid mänge ja konsoole eestlased kõige enam jõulukuuse alla ostsid.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.