Mängud

Raport: koroonaviiruse tõttu ei ilmu PlayStation 5 ja järgmine Xbox sellel aastal

Koroona paneb põntsu ka järgmise generatsiooni mängukonsoolidele.Foto: Microsoft/Sony

Turu-uuringute firma DFC Intelligence raportist selgub, et koroonaviiruse tekitatud majanduskaose tõttu ilmuvad palavalt oodatud järgmise põlvkonna mängukonsoolid tõenäoliselt planeeritust hiljem.

Raportist selgub, et PlayStation 5 ja Xbox Series X-i ilmumise edasilükkumise peamiseks põhjuseks võivad saada probleemid tarneahelaga. Sony ja Microsoft ei pruugi saada konsoolide tootmiseks vajalikku riistvara ning keerukaks võib osutuda ka masinate edasimüüjateni toimetamine.

“Koroonaviirusel saab tõenäoliselt olema mõlemale konsoolile tugev lühiajaline mõju,” kirjutatakse raportis. “On alust arvata, et uued konsoolid ei ilmu 2020. aastal. Kui need peaksid siiski müügile jõudma, on varud tõenäoliselt piiratud ja hinnad seetõttu oodatust kõrgemad.”

“Majandus on hetkel pretsedenditult ebakindel. Isegi kui olukord paari nädala jooksul normaliseerub, on ettevõtete võime toota kõrgetasemelisi mängumasinaid juba kannatada saanud.”

Nõudlus saab olema tohutu

On ka rõõmsamaid uudiseid. Mõlema järgmise põlvkonna konsooli tootmises olulist rolli mängiv AMD teatas hiljuti, et PlayStation 5 ja Xbox Series X jõuavad kohale ilma viivitusteta. DFC raportis väidetakse, et kuigi konsoolid võivad küll hiljem kohale jõuda, siis tõenäoliselt osutuvad need ülimalt edukateks.

“Nõudlus ületab tugevalt pakkumise ning pikas perspektiivis võib see müüki turgutada. Lisaks sellele võivad nii valitsuste kui ka avalikkuse kõrgendatud tähelepanu tagada, et koroonakriis jääb lühiajaliseks.”

Veel leitakse, et kuna nõudlus uute konsoolide järele on kohe pärast nende ilmumist tohutu, siis on Sony ja Microsofti jaoks oluline tagada, et nende mängumasinad vastaksid ootustele.

Sony täpsustas hiljuti, millistele mängudele PlayStation 5 peal kõige enam rõhku pannakse. Siit leiad ülevaate kõige kohta, mida me PlayStation 5 kohta teame. Loe ka põhjustest, miks järgmise konsoolipõlvkonna saabudes ei piisa enam vaid ühe konsooli ostmisest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.