Mängud

Sony ei tea, kas “Skyrimi” järg ilmub PlayStation 5 peale või mitte

Isegi Sony ei tea, kas "The Elder Scrolls VI" tuleb PlayStation 5 peale.Foto: Sony

Rubriiki toetab

Sony mängudivisjoni juht Jim Ryan väitis hiljutises intervjuus, et ta ei oska veel öelda, kas palavalt oodatud mängud “The Elder Scrolls VI” ja “Starfield” ilmuvad PlayStation 5 peale.

“See otsus on meie kätest väljas,” ütles Ryan Vene uudisteagentuurile TASS. “Ootame ja vaatame, mis juhtub.”

“The Elder Scrolls VI” ja uue rollimängu “Starfieldi” saatuse PlayStation 5 peal seab kahtluse alla asjaolu, et hiljuti ostis Microsoft 7,5 miljardi dollari eest nende mängude arendaja Bethesda emafirma ZeniMax Media.

Sellega ei saanud Microsoft kontrolli ainult palavalt oodatud “Skyrimi” järje üle. Xboxi tootjale kuuluvad nüüd näiteks ka “Doomi”, “Fallouti”, “Quake’i”, “Wolfensteini”, “Dishonoredi” ja teiste tuntud mänguseeriate õigused. Microsoft on ka juba mõista andnud, et nad soovivad näha nende mänguseeriate järgmiste osade kõige paremaid versioone just Xboxil.

Nüüd kuulub Microsoftile tegelikult ka järgmisel aastal ilmuv märul “Deathloop”, mis pidi algsete plaanide kohaselt ilmuma esmajärjekorras just PlayStation 5 peale. Microsoft on juba kinnitanud, et sellel mängul lubatakse Sony konsoolile ilmuda, kuid muude suurte nimede saatus on veel lahtine.

PlayStation 5 ja Xbox Series X on nüüd saadaval. Eestis osutus 19. novembri keskööl müüki tulnud PlayStation 5 nii populaarseks, et huviliste mass lõi lausa Elisa e-poe rivist välja.

Meie põhjalikku PlayStation 5 arvustust saad lugeda siit. Lisaks sellele vaata, mis on peidus Xbox Series X-i karbis. Mina ostsin hiljuti ka uute konsoolide jaoks uue ja kalli teleka, kuid kas see oli tõesti õige otsus?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.