Mängud

Sony: PlayStation 5 peal töötavad peaaegu kõik PlayStation 4 mängud

Foto: Sony

PlayStationi boss Jim Ryan väitis The Washington Postile antud intervjuus, et PlayStation 5 peal on võimalik mängida 99% PlayStation 4 mängudest.

Ryani sõnul suudab novembris ilmuv PlayStation 5 jooksutada valdavat enamust PlayStation 4 mängukataloogist. See peaks uue konsooli soetanud mängijate elu tegema oluliselt lihtsamaks ajal, mil PlayStation 5 peal ei ole veel saadaval laia valikut uuemaid mänge.

Kui PlayStation 5 novebris ilmub, siis ilmub sellele esialgu viis uut mängu. Nendeks on iga konsooliga kaasa tulev “Astro’s Playroom”, “Demon’s Soulsi” uusversioon, “Destruction All Stars”, “Sackboy: A Big Adventure” ning “Marvel’s Spider-Man: Miles Morales” ja selle mängu “Ultimate Edition”.

Lisaks nendele mängudele on PlayStation Plusi kasutajatel võimalik PlayStation 5 peal alla tirida ka mitmeid parimaid PlayStationi mänge. Nende hulka kuuluvad näiteks “God of War”, Persona 5″, “Uncharted 4”, “Battlefield 1” ja mitmed teised teosed.

Sony toob müügile kaks PlayStation 5 versiooni. Üks tuleb koos plaadimängijaga, teine ilma. Foto: Sony

See on kindlasti suur samm edasi 2013. aastast, mil turule jõudis PlayStation 4. Toona ei pööranud konsoolide tootjad tagasiühilduvusele suurt tähelepanu ning PlayStation 4 peal ei olnud võimalik mängida ühtegi PlayStation 3 mängu.

Kuigi Xbox One’il on täna saadaval suurel hulgal varasemate Xboxide mänge, siis 2013. aastal konsooli ilmudes oli Microsoft Sonyga samas paadis. Tagasiühilduvuse lisamine võttis aastaid aega, kuid täna on sellest saanud Xboxi üks keskseid müügiartikleid.

Eile avalikustas Sony PlayStation 5 hinna ja ilmumiskuupäeva. Teame ka, et Eestisse jõuavad uued konsoolid muu maailmaga samal ajal, kuid osad PlayStation 5 mängud teevad läbi korraliku hinnatõusu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.