Need on 10 kõige edukamat videomänguseeriat läbi aegade

Sellest madalamale "FIFA 20" hind enam tõenäoliselt ei kuku.Foto: EA

Täna on videomängutööstus väärt rohkem kui muusika- ja filmitööstus kokku liidetuna. Kasumid on röögatud ja mänge müüakse hiiglaslikes kogustes.

Vaatame üle, millised on need kümme videomänguseeriat, mille mänge on läbi ajaloo müüdud kõige rohkem.

10. “Need for Speed” seeria – 150 miljonit müüdud mängu

Tõsi, 2017. aastal ilmunud “Need for Speed Payback” ei olnud just kõige parem mäng, kuid seeria kuulsusrikkal ajalool liugu lastes suudeti ikka müüa tohutul hulgal koopiaid. Kõige esimene “Need for Speed” tuli välja juba 1994. aastal ning kokku on seeria garaaži kuhjatud juba 23 erinevat automängu.

Seeria järgmine osa on juba töös, seega peagi on tõenäoliselt oodata selle ülaloleva numbri korralikku kasvu.

9. “Minecraft” – 154 miljonit müüdud mängu

Markus Perssoni arendatud “Minecraft” on läbi aegade edukaim Rootsis loodud videomäng. See on metsikult muljetavaldav saavutus, eriti kui arvestada, et rootslased on valmis teinud ka “Battlefieldi” seeria ja “Star Wars: Battlefronti” mängud.

Siiski, ühe mehe poolt loodud lihtne ehitussimulaator on suutnud kõnetada mängijaid rohkem, kui suurstuudiote hiigeleelarvetega loodud mammutmängud. Selle saavutuse hinnaks arvestas Microsoft “Minecrafti” kodustuudiot Mojangi ostes 2,5 miljardit dollarit.

8. “Tetris” – 170 miljonit müüdud mängu

On rohkem kui natukene irooniline, et kommunistliku diktatuuri raudse rusika all loodi üks läbi ajaloo kõige paremini müünud videomänguseeria.

Eelmisel aastal ilmunud “Tetris Effect” on seeria esimestest mängudest väga erinev.Foto: kuvatõmmis

Täna saab “Tetrist” mängida põhimõtteliselt kõigil masinatel, millel olemas ekraan – arvutid, mängukonsoolid, telefonid, kalkulaatorid ja kõik muu. Eelmisel aastal ilmunud “Tetris Effect” suutis vallutada isegi virtuaalreaalsuse. Ja edukalt!

7. “The Sims” – 200 miljonit müüdud mängu

Videomängude üks funktsioone on pakkuda argipäevale vaheldust ja lubada fantaasial lennata. Seega on ju ainult loogiline, et ühes aegade edukaimas mänguseerias peab endale maja ehitama, leidma kaaslase, tegema süüa jakäima tööl. Nii eksootiline!

Või siis saab hunnitu hulk inimesi veidrat rahuldust väikeste virtuaalsete inimeste basseini saatmisest ja redeli eemaldamisest. Ei oskagi nüüd öelda, kumb variant on kummalisem …

6. Wii simulatsioonimängud – 201 miljonit koopiat

Mängukonsoolina ei olnud Wii just kõige edukam, kuid sellele masinale loodud simulatsioonimängud müüsid nagu soojad saiad. Teosed nagu “Wii Sports”, “Wii Play”, “Wii Fit” ja “Wii Party” olid nii populaarsed, et nende näotud avatarid figureerivad Nintendo mängudes veel tänagi.

Selle niigi eduka seeria eriti märgiliseks mänguks kujunes “Wii Sports”, mis hoiab läbi aegade enim müünud videomängude nimistus neljandat kohta.

5. “Call of Duty” seeria – 250 miljonit müüdud mängu

Ei tule üllatusena, et “Call of Duty” seerial hästi läheb. Igal aastal tuleb välja järjekordne osa, mis kohe automaatselt müügiedetabelite tippu sööstab. Põhimõtteliselt on tegu mängumaailma ekvavilendiga “Kiirete ja vihaste” seeriast – suur eelarve, palju osasid, veel rohkem plahvatusi ja enam-vähem koherentselt kokku traageldatud süšeeliinid.

Uusim “Call of Duty” müüs ootuspäraselt hästiFoto: Treyarch

Muide, hetkel saab Euronicsist seeria üle-eelmise mängu “Call of Duty: WWII” kätte korraliku allahindlusega.

4. “FIFA” seeria – 260 miljonit müüdud mängu

“FIFAga” on arendajatel üsna raske mööda panna. Tegu on maailma populaarseima meeskonnamängu virtuaalse versiooniga, mis tuleb välja igal aastal ja on mikromaksetest üle ujutatud. See seeria trükib raha pea enneolematu kiirusega.

Ehk isegi liigse kiirusega, sest viimasel ajal on ka riikide valitsused hakanud seeria levitajate rahalembust tähele panema ja uurima, kas mängudesse lisatud mikromaksed on ikka eetilised ja legaalsed. “FIFA” loojad see seni aga liigselt morjendanud ei ole.

3. “GTA” seeria – 280 miljonit koopiat

Rockstari arendatav “GTA” seeria on osutunud nii edukaks, et arendajad teiste mängude loomisega põhimõtteliselt enam ei tegelegi. Lisaks “GTAle” luuakse veel samuti üliedukat “Red Dead Redemptioni” seeriat, mis on mehhaaniliselt “GTAle” enam kui natukene sarnane.

Seeria viimane mäng “GTA V” ilmus 2013. aastal ja püsib tänaseni müügiedetabelite ladvikus. Pärast kuuenda “GTA” müügiletulekut võib Rockstar teenitud tuluga tõenäoliselt ülejäänud mängutööstuse lihtsalt üles osta.

2. “Pokémoni” seeria – 301 miljonit müüdud mängu

1996. aastal GameBoy tarvis loodud “Pokémoni” seeria on tänaseks vallutanud kõik mõeldavad meediumid. Lisaks mängudele on taskukoletised nutitelefonides, multikates, telekas ja Hollywoodi suurfilmides.

Mõne aasta eesti viis “Pokémon GO” seeria uuesti massidesse ja selle eelmisel aastal ilmunud “Pokémon Let’s Go” on samuti osutunud ülipopulaarseks.

1. “Super Mario” seeria – 570 miljonit müüdud mängu

Videomängumaastikul ei suuda punastes tunkedes torumehele mitte keegi teine isegi natukene konkurentsi pakkuda. Üle kõikide erinevate mänguseeriate ja mängude on Mario jõudnud enam kui poole miljardi mängijani.

“Super Mario” mängud on suutnud edukalt ajaga kaasas käia ja pakuvad tänini kvaliteetset sisu nii väikestele kui ka suurtele mängijatele. Ehk seisneb selles “Mario” seeria kauakestvuse ja pretsedenditu müügiedu saladus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.