Mängud

USA presidendikandidaat: videomängud õpetavad tapma ja neid teevad ülbed veidrikud

Joe Biden ei suhtu sõbralikult ei mängudesse ega ka nende loojatesse.Foto: IGN

Demokraatliku partei ridades USA presidendiks pürgiv endine asepresident Joe Biden nahutas hiljutises intervjuus mängutööstust karmide sõnadega. Ta väitis, et mängud muudavad inimesed vägivaldseks ja mängutööstus töötavad ennast täis veidrikud.

Bideni karm mängutööstuse suunaline kriitika pärineb New York Timesi intervjuust, kus tuli jutuks Silicon Valley tehnikaettevõtete seisukord. Teemat arutades tuletas Biden muuseas meelde kohtumist ka videomängutööstuse esindajatega.

“Ja ühel hetkel üks nendes laua ümber istuvatest veidrikest, kes oli põhimõtteliselt multimiljardär, ütles mulle, et ta on kunstnik, kuna suudab välja mõelda mänge, kus inimesed üksteist tapavad,” meenutas Biden.

“Ja siis üks nendest ennast täis inimestest ütles mulle, et just nemad (mänguarendajad, toim.) on Ameerika majanduse vedurid,” jätkas Biden. “Nad on ülevoolavalt ülbed ja arvavad, et just nemad on kõige tähtsamad. Et nad võivad teha, mida tahavad. Ma ei ole sellega nõus.”

Videomängude kahjulikke mõju on vägivallaaktide põhjustajana nähtud korduvalt ning seda usku ka on ka USA president Donald Trump. Akadeemilised uuringud ei ole aga näidanud seoseid agressiivse käitumise ja videomängude vahel. Küll aga on leitud mängude ja vägivaldse käitumise vahel otsitakse seoseid rassistlikel alustel.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.