Mängud

Varu kannatust: “Skyrimi” järge pead veel väga pikalt ootama

Kes kannatab, see kaua elab ja saab võib-olla ühel päeval "The Elder Scrolls VI" mängida.Foto: kuvatõmmis

Millal ometi võiks ilmavalgust näha järg ülimenukale rollimängule “The Elder Scrolls V: Skyrim”? Mängu arendusstuudio juhi sõnul on see päev veel mägede taga.

“The Edler Scrollsi” kodustuudio Bethesda juhi Todd Howardi sõnul on “The Elder Scrolls VI” alles disainifaasis. Väidetavalt testitakse hetkel uusi tehnoloogiaid ja üritatakse välja selgitada, millised neist kõige paremini järgmise “The Elder Scrollsi” nägemusega kokku sobiksid.

See ei ole eriti lootustandev sõnum. “The Elder Scrolls VI” kuulutati ametlikult välja 2018. aastal ning toona rõhutati, et mängu ilmumiseni läheb veel pikalt aega. Küll aga on mõneti kummastav, et kolm aastat hiljem ollakse arendusega alles vaat et algfaasis.

Kuigi fännid ootavad järgmist “The Elder Scrollsi” kiivalt, siis Bethesdal ei ole kiirustamiseks põhjust. Selle aasta novembris kümnendat sünnipäeva tähistav “Skyrim” müüb jätkuvalt hästi ning hetkel suunab stuudio suurema osa ressurssidest 2022. aastal ilmuva “Starfieldi” tootmisesse. Tõenäoliselt algabki uue “The Elder Scrollsi” täiemahuline arendus alles pärast “Starfieldi” ilmumist.

“Starfield” on järgmise “The Elder Scrollsi” arendusteekonnal oluline samm. Creation Engine 2, “Starfieldi” jaoks loodud uus mängumootor, leiab mingil määral kasutust ka kuuendas “The Elder Scrollsis”. See tähendab, et “Starfield” saab uue tehnoloogia testpolügoniks enne, kui see stuudio suurima rahalaeva “The Elder Scrollsi” juurde lubatakse.

Pärast mullust 7,5 miljardi dollari suurust hiigeltehingut, mis viis Microsofti katuse alla Bethesda ja kõik stuudio frantsiisid, on õhus veel üks vastamta küsimus: kas “The Elder Scrolls VI” ilmub ainult arvutile ja Xboxile ning jätab PlayStationi pika ninaga? See tundub võimatu, aga sama öeldi veel alles mõne aja eest ka “Starfieldi” kohta, mis PlayStationile ei jõua.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.