Raamat

Ameerika unelm: auhindadega pärjatud teos kolmest vennast ja kapitalismist pakub meeldejäävat lugemiselamust

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Kuidas sulle meeldiks nautida lugu, mis on korraga nii tõestisündinud kui ka ilukirjanduslik, nii hariv kui ka erilist lugemiselamust pakkuv? Just selline on Stefano Massini “Lehman Brothers”, mis räägib loo kapitalistliku majanduse õitsengust, kuid on võitnud ka maineka tõlkeauhinna. 

Massini loo keskmes on kolm venda – Hajum, Mendel ja Maier Lehmann. 19. sajandi keskel rändasid nad üksteise järel Saksamaalt Ameerikasse, võtsid uuteks nimedeks Henry, Emanuel ja Mayer ning hakkasid äri ajama.

1850. aastal asutavad nad ettevõtte Lehman Brothers – panga, mis poolteist sajandit hiljem vallandab ülemaailmse majanduskriisi, mis puudutab ka igat eestlast. 

Eepiline teos jälgib vendade Lehmanite karjääri, juudi traditsioone austavat pereelu ning panga käekäiku läbi pooleteise sajandi, taustal Ameerika kapitalistliku majanduse ülesehitus ja õitseng. 

Teatrilavale jõudis teos esmakordselt 2013. aastal Prantsusmaal. 9. septembril 2020 esietendus teos Eesti Draamateatris ning sellest sai nii publiku kui ka kriitikute lemmik. “Lehman Brothersi” tõlkija Margus Alver pälvis selle tõlke eest 2021. aastal Eesti Teatriliidult Aleksander Kurtna nimelise tõlkeauhinna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.