Raamat

Budapest noir: Ungari kõige populaarsem krimiromaan on just õige lugemine

Kuigi paljud kuulsaimad krimiromaanid on pärit Skandinaaviast, ei tasu alahinnata ka teiste paikade krimikirjandust. Hea näide sellest on „Budapest noir“ – suurepärases keeles kirja pandud ajalooline kriminaalromaan, mis viib lugejad 1930. aastate Budapesti. Raamatut võib nimetada ka sotsiokriminaalromaaniks, sest lisaks mõrvaloole maalib autor pildi ka sõjaeelse Kesk-Euroopa suurlinna elust-olust.

Romaan näitab lähivaates nii elu hiilgust kui ka varjukülgi, peatänavate kohvikuid ja kõrvaltänavate illegaalseid poksisaale. Autor viib lugeja endisaegsesse Budapesti, kus tilisevad trammid, õhus on tunda sigaretisuitsu- ja kohvilõhna ning maitsemeeli kõditab peategelase vanaisa keedetud mooside hapukas maitse.

Budapest, 1936. Linn on leinas. Noore naise surnukeha ei huvita kedagi peale krimiuudiste ajakirjaniku Zsigmond Gordoni. Kui Gordon asja uurima hakkab, paistavad kõik teed tupikusse viivat – see aga meest ei morjenda.

Varsti juhatavad niidiotsad nii ülemistesse ühiskonnakihtidesse – korrumpeerunud poliitikute ja ärimeeste maailma – kui ka prostituutide ja illegaalsete poksimatšide pimedatesse urgastesse. Ta soovib vaid üht: leida üles noore neiu tapja sellest vastuoludest kihavast patusest linnast.

Budapest noir“ on viimaste aastakümnete kõige populaarsem Ungari kriminaalromaan. Raamat on tõlgitud mitmetesse keeltesse ning sellest on vändatud ka film.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.