Raamat

Jõulusalmid ei ole veel peas? Siit leiad väärt spikri kingituste lunastamiseks

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Jõuluõhtu ehk perekondlik luulemaraton kingituste lunastamiseks läheneb ülehelikiirusel, aga salmid ei ole veel peas… See olukord on tuttav meist nii mõnelegi.

Elisa raamatu abiga ei jää ükski kingitus jõulvanalt kätte saamata ja vahva jõukohase luuletuse leiavad jõulupidustuste ajaks nii suured kui ka väikesed. Valida saab teada-tuntud salmi, kuid leiab ka värskeid pühadehõngulisi värsiridu.

Jõua jõua jõuluaega

Peep Ilmeti koostatud luulekogumikust “Jõua jõua jõuluaega” leiab ägeda valiku jõuluajaga seonduvaid luuletusi nii toast, õuest kui ka metsast. Saab taasavastada vanu armsaid jõulusalme vanavanemate kullavarast, kuid leiab ka tuntud ja armastatud autorite päris uut loomingut.

Sobib ühtviisi hästi nii lastele, vanematele kui ka vanavanematele. Kogumiksut leitud salme kuulab hea meelega jõuluvana, aga miks mitte neid piduõhtul ka üksteisele ette lugeda.

Lumeluuletused

Kes otsib midagi uuemat, sellele sobib Siiri Pärksoni ja Ulrik Tau teos “Lumeluuletused”. Valimikust leiab värsse lumest, talvest, jõuludest ja pühadest. Leidub salme, mis on lihtsad ja rahvalikud, aga on ka sügavmõttelisemaid luuleseadeid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.