Raamat

Kadunud inimesed, krimipõnevikud ja kosjasobitamine: populaarseimad raamatud Elisa Raamatus

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Pika ja ebakindla isolatsiooniaja kiuste on õnneks paljudel raamatusõpradel jätkunud aega ka lugemiseks – on see ju üks eriti turvaline ajaveetmise viis. Millised on Elisa Raamatu kasutajate praeguse hetke lemmikud?

1. Salapärane psühholoogiauuring

Greer Hendricksi ja Sarah Pekkaneni kirjutatud menukas põnevik „Nimetu tüdruk“ jälgib Jessica Farrist, kes osaleb raha teenimise eesmärgil psühholoogiauuringus.

Süütud küsimused asenduvad kiiresti ründavatega ja seanssidest saavad üritused, kus naisele öeldakse ette, kuidas käituda. Varsti ei tea ta enam, mis on reaalne ja mis manipuleeriv eksperiment. Jess taipab kiiresti, et nii mõnedki sundkujutlused võivad viia surmani. 

2. Kaduvad staarid

Ka teisel kohal on kahe autori kirjutatud raamat: Norra kahe kõige menukama krimikirjaniku Jørn Lier Horsti ja Thomas Engeri koos kirjutatud romaan „Nullpunkt“.

Riburadapidi hakkavad kaduma Norra avaliku elu tegelased ja tõsielustaarid ning kogenud uurija Alexander Blix aimab, et nende vahel võib olla seos.

Tema tee ristub Emma Rammiga, kellega Blix koostööle asub, julgemata naisele tunnistada, et lisaks kriminaalmenetluse seob neid ka ammune sündmus, mis muutis nende mõlema elu igaveseks. 

3. Lahendamata juhtum 

Jørn Lier Horst on Elisa Raamatu lugejate hulgas populaarne – esikolmikusse on temalt jõudnud lausa kaks raamatut. Uue krimisarja esimene osa „Katharina kood“ keskendub Katharina Haugeni kadumisjuhtumile. 

Juba Kahekümne neljandat korda otsib William Wisting välja selle lahendamata juhtumi materjalid ja suundub Katharina abikaasa juurde, kellest on nüüdseks saanud sõber.

Sel aastal seisab aga tema maja tühjana. Samal päeval tuleb Wistinguga rääkima noor uurija, kes on leidnud seose Katharina kadumise ja oma töös oleva juhtumi vahel. Nüüd peavad kaks uurijat jõupingutused ühendama ja koostööd tegema. 

4. Kosjasobitamisprojektid

Kui populaarseimate raamatute esiviisikus troonivad põhiliselt krimiromaanid ja põnevikud, siis on sinna jõudnud ka üks lõbusam teos – Maggie Dawsoni “Kosjasobitamine algajatele”.

Marnie MacGraw unistuste elu paistab olevat käeulatuses – kuni ta kohtub oma peiu kosjasobitajast tädi Blixiga ja kõik muutub, just nagu Blix ennustas. Kahe nädala pärast jõuab abielu lõpule, kuid veel suurem šokk ootab Marnie’t siis, kui ta saab teada Blixi pärandusest – kosjasobitajakarjäärist. 

5. Kadunud tütar

Viiendal kohal on taaskord kadunud inimese juhtum – Lisa Jewelli menuromaan “Ja siis oli ta läinud”. 

Ellie Mack oli täiuslik tütar ja kogu maailm oli ta ees valla – ja siis oli ta läinud.

Kümme aastat hiljem püüab Ellie ema Laurel oma eluga edasi minna. Kui ta kohtab kohvikus sarmikat Floydi, areneb nende suhe kiiresti millekski sügavamaks ja peagi kohtub Laurel Floydi tütardega. Mehe noorim laps võtab Laureli hingetuks – ta näeb välja täpselt nagu Ellie. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.