Raamat

Kes kardab Ugandat? Reisiromaan neile, keda paeluvad teiste kultuuride head ja vead

Anna-Maria Penu sulest ilmunud jõuline, ühiskonnakriitiline, ent samas ka tundlik „Kes kardab Aafrikat?“ viib lugeja rännakule Ugandasse – riiki, kus lokkab korruptsioon ja vaesus, kus traditsioonid varjutavad kaine mõistuse ning kus ühiskondlik hukkamõist on kerge tulema.

Anna-Maria Penu suundub Uganda pealinna Kampalasse, et teha tasustamata praktikanditööd kohalikus päevalehes Daily Monitor. Tänu praktikanditööle, mis eeldab kohalikega suhtlemist, satub ta erinevatesse põnevatesse olukordadesse ja üritab samal ajal kaasa aidata kohalike elu parandamisele.

Eluga Kampalas on eurooplasel üsna raske kohaneda, sest miski pole selline, nagu kodus. Ühelt poolt on esialgu ehmatavad Aafrika kaootilisus, tolmused teed ja kärarikkad linnatänavad, teisalt tuleb harjuda ka konservatiivse ja meestekeskse ühiskonnaga.

Kuigi raamatus reisipilte ei ole, on Petrone Print Ugandas tehtud pildid koos kommentaaridega oma blogis siiski avaldanud. Pildid on raamatule head kaaslased, kuid sobivad suurepäraselt ka niisama vaatamiseks.

Raamatule on ilmunud ka järg – „Kes kardab Aafrikat? 2. osa“. Teises osas on autor pärast kuut aastat Ugandasse naasnud, seekord valimisvaatlejana. Raamatus põimuvad uued kogemused ja tunded mälestustega mägigorilladest, jalgsisafarist ja kohatud Ugandalastest. Koos teiste vaatlejatega järgitakse enam-vähem demokraatlikke valimisi, kus ometi võidutseb juba 30 aastat sama inimene.

Kes siis kardab Aafrikat? Anna-Maria Penu igatahes mitte!

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.