Raamat

Lastele ja lapsemeelsetele: Ivy Pocketi seiklused ei jäta kedagi külmaks

Lasteraamatute kirjus maailmas orienteerumine pole teps mitte kerge, sest lõbusaid ja armastusväärseid tegelaskujusid on lihtsalt niivõrd palju. Et olukorda veidi lihtsamaks teha, tutvustame seekord ühte väga ainulaadset tüdrukut, kellest on kirjutatud lausa kolm raamatut, mis on ühtlasi jõunud New York Times’i bestsellerite hulka ja mille põhjal on oodata ka filmi.

Ivy Pocket on upsakas 12-aastane toatüdruk. Tal on tüütud harjumused ja ta ei saa aru ka kõige ilmselgematest asjadest, mis võivad olla kasvõi otse ta enda nina all. Kui krahvinna Carbunkle Ivy üksi Pariisi jätab, on tüdrukul taskus vaid üks nael. Tal pole raha ega kodu ning ta ei saa aru, miks keegi tema suurepärasust hinnata ei oska.

Olukorra päästab Trinity hertsoginna, kes kutsub Ivy oma surivoodile ja annab talle tähtsa ülesande – tüdruk peab Inglismaale toimetama hertsoginna kalleima varanduse Kellateemandi ning panema selle ebameeldivale Matilda Butterfieldile tema 12. sünnipäeval kaela.

Vastutasuks lubab hertsoginna Ivyle 500 naela – pole üldse halb! Kõige olulisem reegel on, et teekonnal ei tohi Ivy Kellateemanti mitte ühelgi juhul ise kaela proovida. Pole raske aimata, mida Ivy sellest reeglist arvab ja just selle õpetussõna eiramise tõttu leiab tüdruk end üsna pea keset salasepitsusi.

Asjad ei lõppe siin

Triloogia teises osas on Ivy jõudnud kirstumeistritest kasupere hoole alla. Kuigi Ivy peab end täiuslikuks tütreks, sunnitakse teda ikkagi matusebürood koristama – täiesti ennekuulmatu! Lisaks selle peab Ivy paljastama saladusi, vastama kummalistele küsimustele ja kaitsema Kellateemanti Miss Alwaysi eest, kes pidevalt igal pool ringi luusib.

Viimane raamat viib Ivy Pocketi suurejoonelisele päästeoperatsioonile, et päästa sõbrad jubedast saatusest. Enne seda peab ületama ohtralt takistusi, nende seas kogu operatsiooni takistava asjaolu – Kellateemant on katki. See aga Ivyt ei peata.

Omanäoliste illustratsioonidega seiklusi täis Ivy Pocketi lood on suunatud eelkõige 8-12-aastastele lastele, kuid loomulikult on lugema oodatud kõik, kes on südames noored ja soovivad Ivy seiklustele ja sekeldustele kaasa elada.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.