Raamat

Lugemissoovitus: kolm lasteraamatut, mis pakuvad rõõmu ka poristel talveõhtutel

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Lumes hullamise aeg on mõneks ajaks läbi saanud ja kui sulailm õue ei kutsu, on suurepärane hetk otsida välja mõni hea raamat. Viimaste nädalate jooksul on Elisa Raamatusse lisandunud mitu populaarset lasteraamatut, mis on mõnusad kaaslased just sellistel pimedatel ja poristel talveõhtutel.

„Sipsik. Filmi- ja lauluraamat“

Selles mänguliselt harivas teoses tutvustab Ewert Sundja filmi- ja muusikahuvilistele lastele filmimuusika loomise algtõdesid. Samuti sisaldab raamat kõigi filmis kõlanud laulude noote ja sõnu, et kõik huvilised saaksid oma lemmiklugusid laulda või lausa pillil mängida. Kui päris raamat tuleb koos CD-plaadiga, siis e-raamat sisaldab audiofaile – ükski lugeja millestki ilma ei jää. 

„Ickabog“

Juba üle kümne aasta tagasi kirjutas J.K. Rowling oma lastele raamatu „Ickabog“, kuid selle avaldamise asemel keskendus ta hoopis täiskasvanutele raamatu kirjutamisele. COVID-19 karantiini ajal otsustas ta seda osade kaupa internetis avaldada. 

Raamatu tegevus toimub Kornukoopia kuningriigis, mille lõunaosas elavad kõik õnnelikult, kuid põhjaosas liigub ringi koletis Ickabog. Edeva ja iseka kuninga hoolimatus toob kuningriigile suurt häda ja õnnetust ning lõpuks on lapsed need, kes kurjusele vastu astuvad ja näitavad, mida päriselt kartma peaks. 

„Metskits Lembi ja verevennad“

Jaan Rannapi uues teoses viiakse neljateistaastane Eedi suveks maale vanaisa juurde, kus ta kohtub üle pika aja oma sõbra ja verevenna Madisega.

Poiste avastusretked viivad neid vana talukohani, kust nad leiavad lumivalge albiino metskitse, kelle ema on maha jätnud. Kitseke saab endale nimeks Lembi ja poisid otsustavad ta omal käel üles kasvatada – teadmata, milliseid seiklusi see kaasa toob.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.