Raamat

Vaid parim on piisavalt hea: 5 hinnatud New York Times’i menukit Elisa Raamatus

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

New York Times’i bestsellerite nimekiri pole kaugeltki ainus koht, kust häid raamatuid otsida, kuid väärt ideid võib sealt saada kuhjaga. Õnneks jõuavad paljud menukid ka eestikeelsetena poelettidele ja Elisa Raamatusse – siin on neist vaid mõned näited.

Varastatud beebi

Shari Lapena „Teisel pool seina“

Anne ja Marco on õnnelik paar, kes kutsutakse ühel õhtul naabrite juurde külla. Kuuekuune beebi Cora jääb üksida koju, aga sellest pole midagi – nad lähevad ju kõrvalmajja, võtavad kaasa beebimonitori ning käivad last iga poole tunni tagant vaatamas. 

Kui nad lõpuks öösel koju jõuavad, on laps kadunud. Kahtlus langeb kohe vanematele. Peagi selgub, et mõlemal on saladusi, mille ilmsikstulekut nad pelgavad – kuid nad pole ainsad, kellel on midagi varjata.

Kahtlane psühholoogiauuring

Greer Hendricks, Sarah Pekkanen „Nimetu tüdruk“

Meigikunstnik Jessica Farris otsustab osaleda psühholoogiauuringus, mida korraldab salapärane doktor Shields. Seansside lõppedes pakub doktor Shields Jessicale võimalust vastata veelgi üksikasjalikumatele küsimustele – ja saada selle eest veel rohkem raha. 

Küsimused muutuvad järjest intensiivsemaks ja ründavamaks. Varsti saavad seanssidest üritused, kus Jessile öeldakse ette, mida selga panna ja kuidas käituda.

Õige pea saab Jessile selgeks, et ta ei tee enam vahet päriselu ja eksperimendi vahel. Ta taipab, et nii mõnedki sundkujutlused võivad viia surmani. 

Kadunud tütar

Lisa Jewell „Ja siis oli ta läinud“

Ellie Mack oli täiuslik tütar ja kogu maailm oli ta ees valla – ja siis oli ta läinud. Kümme aastat hiljem püüab Ellie ema Laurel oma eluga edasi minna.

Kui ta kohtab kohvikus sarmikat Floydi, areneb nende suhe kiiresti millekski sügavamaks ja peagi kohtub Laurel Floydi tütardega. Mehe noorim laps võtab Laureli hingetuks – ta näeb välja täpselt nagu Ellie. 

Abielu kaks vaatepunkti

Lauren Groff „Moirad ja fuuriad“

Lotto ja Mathilde on kaunid ja armunud noored. Nende abielu äratab sõprades kadedust – seda isegi 24 aastat hiljem. Tegelikult ei ole kõik nii lihtne. Vahel selgub, et õnneliku abielu alus on valed, mitte tõde.

„Moirad ja fuuriad“ jutustab ühe abielu loo nii mehe kui naise silmade läbi. 

Inetud saladused

Megan Miranda „Kõik need kadunud tüdrukud“

Kümme aastat tagasi kadus jäljetult Nici sõbranna Corinne ning Nic on teinud kõik, et unustada väikelinna, kust ta pärit on. Kui isa tervis halveneb, tuleb tal siiski koju sõita.

Vaevalt on ta tagasi jõudnud, kui järgmine noor naine ära kaob ning Nic satub taas politsei huviorbiiti. 

Annalise leidmiseks tuleb kõigepealt lahendada Corinne’i kadumine, ent väikelinnas osavad kõik oma saladusi hoida. Kui tõde peaks välja tulema, oleksid tagajärjed kohutavad, ja Nic teab seda kõigist paremini.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.