Seriaalid

Amazoni hirmkalli “Sõrmuste isanda” seriaali tegevus toimub 3000 aastat enne filme

Kunagised kõlakad, et seriaali peategelaseks saab noor Aragorn ei vastagi tõele. Foto: New Line Cinema

Frodo, Aragorn ja teised “Sõrmuste isandast” tuttavad tegelased Amazoni seriaalis üles ei astu, sest selle tegevus toimub tuhandeid aastaid enne filmides kujutatud sündmusi.

Hiljuti ilmus seriaali Twitteri kontole postitus kirjega Welcome to the Second Age (Tere tulemast Teise ajastusse). See vihjab “Sõrmuste isanda” raamatute autori J. R. R. Tolkieni poolt loodud fiktsionaalsele Keskmaa ajateljele.

“Sõrmuste isanda” ja “Kääbiku” tegevus toimus Keskmaa ajaarvamise Kolmandal ajastul, kuid uus seriaal läheb ajas Tagasi teise ajastusse. Nende perioodide vahele jääb umbkaudu 3000 aastat.

Tolkieni fiktsioonis oli Teine ajastu kõrgelt arenenud Númenori tsivilisatsiooni õitseaeg. Nende kodupaik oli Keskmaa mandriosast kaugel asuval saarel, mis on näha ka Amazoni “Sõrmuste isanda” interaktiivsel kaardil.

On igati tore, et vanade tegelaste ja lugude asemel julgetakse ette võtta midagi täiesti uut. Vaatajad saavad näha Keskmaad uudsest vaatenurgast ja elada kaasa uute tegelaste seiklustele.

Amazon panustab “Sõrmuste isanda” seriaali edusse meeletult. Projekti eelarve on enam kui pool miljardit dollarit, mis teeb sellest läbi aegade kalleima teleprojekti.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.