Seriaalid

“Troonide mängu” staar eluohtlikust tervisehäirest: “Mõtlesin igal hetkel, et suren kohe ära!”

Emilia Clarke pidi võtetest ja pressiüritustest hoolimata hakkama saama eluohtlike ajuverejooksudega.Foto: kuvatõmmis

“Troonide mängus” Daenerys Targaryeni kehastav näitlejanna Emilia Clarke avalikustas, et seriaali esimesi hooaegasid filmides pidi ta silmitsi seisma kahe ülimalt eluohtliku aneurüsmiga.

Clarke’i sõnult oli ta mõnda aega pärast “Troonide mängu” esimese hooaja filmimise lõpetamist trennis, kui tal hakkas äkitselt halb. Ta jooksis kohutava peavaluga tualetti oksendama.

Näitlejatari sõnul tekkis tal kiiresti kahtlus, et ta aju võib olla kahjustatud. Mälu erksana hoidmiseks üritas ta pidevalt meelde tuletada erinevaid pisidetaile, sealhulgas ka repliike “Troonide mängu” stsenaariumist.

Haiglas sai Clarke kohutavaid uudiseid: tal oli olnud ajuverejooksust põhjustatud eluohtlik insult. Selle tulemusena oli tekkinud üliohtlik aneurüsm, mis saab enamikele ohvritele kiiresti saatuslikuks. Clarke’i opereeriti kolm tundi ja aneurüsm suudeti eemaldada.

Pärast operatsiooni kannatas Clarke ülitugevate peavaluhoogude all ja pidi hakkama saama ka ajutise afaasiaga, ehk kõnehäirega, mis ei võimaldanud tal korralikult rääkida. Siiski, mõni nädal pärast lõikust pidi ta juba osalema pressiüritustel ja alustama “Troonide mängu” teise hooaja võtteid. Sel perioodil võttis Clarke intervjuude vahel morfiini ja kartis enda sõnul alati, et võib igal hetkel surnuna kokku vajuda.

Emilia Clarke kartis, ei ela piisavalt kaua, et näha “Troonide mängu” lõppu.Foto: Racked

Sellega ei olnud Clarke’i katsumused veel läbi. “Troonide mängu” kolmanda hooaja filmimisel tekkis tal teine aneurüsm ja pärast võtete lõppu läks näitlejanna uuele operatsioonile. Üles ärgates sai ta teada, et protseduur kukkus läbi ja koheselt on vaja sooritada uus, palju ohtlikum lõikus, mille käigus oli vaja avada ka Clarke’i kolp. See operatsioon kulges õnneks edukalt.

Clarke varjas oma terviseprobleeme kiivalt ja tegi kaasa kõigil tähtsamatel pressiüritustel. Poolteist kuud pärast teist operatsiooni tegi väljaanne “National Enquirer” tema tervisehädadest lühikese loo, kuid Clarke eitas kõike kategooriliselt.

Aastate jooksul on Clarke paranenud ja nüüd on ta tervis enda sõnul parem rohkem, kui ta oleks eales julenud loota. Ta väidab, et on õnnelik, et tal õnnestus üldse “Troonide mänguga” lõpule jõuda, sest mõne aasta eest oli reaalne võimalus, et ta lihtsalt ei ela selle jaoks piisavalt kaua.

14. aprillil alustava “Troonide mängu” viimase hooaja eepiline treiler osutus nii populaarseks, et on purustanud mitmeid rekordeid. Vaatajateni lubatakse tuua ka pikim lahingustseen, mis eales üles filmitud.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.