Tele

7 ideed Urmas E. Liivile: millised eriti veidrad saated võiks TV3 veel ekraanile tuua?

Urmas Eero Liiv veetavas TV3-s omapärastest saadetest puudust tundma ei pea. Aga alati saaks paremini.Foto: TV3

Täna jõuab TV3 vaatajateni omapärane erisaade “Koroonastressi viharavi”, kus kuus inimest vabanevad koroonaaja pingetest autode, suvilate, busside ja muu hävitamisega. Sellega tõestatakse taaskord, et ilma kauge kaarega kastist välja mõtlemata naljalt TV3 eetrisse ei pääse.

TV3 loovjuht Urmas Eero Liiv on öelnud, et pole juba ammu näinud kedagi, kes talle jalaga näkku virutaks ja oma saadet nõuaks. Mõeldud-tehtud: siin on lausa seitse värsket ideed uuteks telesaadeteks, mis sobiksid ideaalselt plommiks mõnda TV3 eetriauku. Olemas on kõik vajalik: kuulsad inimesed ja kontseptsioon, mis paneb kahe käega peast kinni hoidma.

Kompensatsiooniks ootame Geeniuse toimetusse kopsakat tšekki, kuid lepime ka paari puhtaks pestud “Duubli” kruusiga.

“Selgeltnägijad otsivad superstaari”

Eesti parimad maagid ja esoteerikud naasevad taaskord ekraanile, et leida Eesti läbi aegade suurim superstaar. Energiaid kanaldades võtavad selgeltnägijad ühendust hauataguste häältega, teiste seas ilmutavad end Mati Nuude, Vello Orumets ja Georg Ots isiklikult. 

Seejärel selgitavad nõiad kristallide, kaartide ja muude abivahenditega välja, kes neist laulikutest see kõige-kõigem ikkagi oli. Eksklusiivina kuuleme, mida Jaak Joala oma kujust arvab. 

“Liivi sõda”

Urmas Eero Liivi poolt juhitud sportlik ning emotsionaalne tõsielusari, milles löövad kaasa tabloidide veergudel maid jagavad avaliku elu tegelased, rivaalid või lihtsalt põnevad paarid.

Osalejad treenivad nelja nädala vältel ekspertide käe ja televaatajate silme all, kohtudes lõpuks MMA puuris, et selgitada välja, kes on kõvem tegija.

Esimeses episoodis alapealkirjaga “Lillekesed” võtavad omavahel mõõtu Kalle Grünthal ja Kaja Kallas, ent hooaja vältel kohtume ka näiteks Kaire Vilgatsi ja Dagmar Oja ning Kati ja Kersti Tootsiga.

“Kodutunne”

Saatest-saatesse asub grupp lastekodulapsi täitma erinevaid ülesandeid, et avaldada võimalikult palju muljet neid potensiaalselt lapsendada soovivale perekonnale. 

Iga episoodi lõpus osutub valituks üks põnn, kes saab endale uued vanemad. Ülejäänud lapsed naasevad ekraanile juba nädala pärast, et järgmiste vanematega uuesti proovida. 

“Hipster või parm?”

Erinevate Tallinna turgude ja muude sõlmpunktide ligidal läbiviidav meeleolukas arvamismäng konkureerimaks Kanal 2 saatega “Kui vana ma olen”.

Vanuse arvamise asemel on võistlejate ülesandeks välisel vaatlusel välja selgitada, kas tegemist on moodsa hipsteri või elu hammasrataste vahele jäänud indiviidiga.

Loomulikult saab abiks kasutada ka erinevaid õlekõrsi. Üheks neist on “craft või crap”, kus võistlejale antakse prooviks arvatava lemmikõlut – käsitööipat või Säästu kanget.

“Proovimatus”

“Proovimatus” on tohutult menuka “Prooviabielu” teine hooaeg. Saates osaleja perekonnale teatatakse, et nende lähedane on kohutava õnnetuse tagajärjel oma elu kaotanud. Selle tõttu saab leinav perekond säilmetena vaid urni ning asub korraldama lahkunu väärikat ärasaatmist.

Seda kõike jälgivad loomulikult kaamerad ning tomsawyerlikult saab ka uus tõsielustaar iseenda matustest osa võtta. Saate puändiks antakse ka perele teada, et kuuldused osaleja surmast olid tugevalt liialdatud.

“2021: Hirmuodüsseia“

Tuntud alternatiivsete vaadetega suunamudijad ja vandenõuteoreetikud seisavad suure rahasumma eest silmitsi oma suurimate hirmudega. Progressiivselt raskenevates väljakutsetes tuleb neil näiteks tarbida gluteeni, viibida vaktsineerituga samas ruumis või seista 5G masti all.

Kes alla vannub, on sunnitud saatest lahkuma, jääb ilma auhinnafondist, ent suurima karistusena blokeeritakse ta kõikidelt sotsiaalmeedialehekülgedelt.

“Lihtne elu: Lasnamäe”

Kalamaja iduhipster, kõrgepalgaline riigiametnik ning suhkruissiga kullakaevaja suunduvad oma tavapäraste eluviiside juurest kuuks ajaks elama kahetoalisesse Lasnamäele korterisse muukeelse kärgperekonna juurde.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.