Tele

“Appi, tuleb Hensugusta” kordab poole tunni jooksul ainult ühte ja sama nalja

Henri Karpov ehk Hensugusta kehastub uues Kanal 2 saates erinevaid ameteid proovivaks kobakäpast suunamudijaks.Foto: Konstantin Sednev/Kanal 2

“Appi, tuleb Hensugusta” on Kanal 2 uus saade, mis viib saatejuhi ja juutuuberi Hensugusta ehk Henri Karpovi erinevatesse Eesti paikadesse endale pigem võõraid ja harjumatuid tööotsi katsetama.

Esimeses saates proovib Hensugusta kätt Kaberneeme sadamakohviku köögis – peseb nõusid, tükeldab kurki, viib toitu lauda ja nii edasi. Kõike seda juhendab ja jälgib Kaberneeme kohviku peakokk, kes annab talle nõu ja õpetab, kuidas erinevaid ülesandeid köögis tegelikult täitma peaks.

Humoorikas kobakäpp

Hensugusta võtab saatejuhina nö “lolli influenceri” rolli, kes pole midagi kunagi oma kätega teinud, vaid ainult telekast näinud. Korraks jääb tunne, et saate eesmärk ongi vist näidata, et kõik ei ole teles ja päriselus ühtemoodi.

Vahepeal isegi räägitakse, et Gordon Ramsey võistluslikud kokasaadetes ei näe päriselt seda, kuidas ühes professionaalses köögis asjad käivad. Kahjuks aga saade ise ei tee meile väga palju selgeks, mis siis päriselt köögis toimub või kuidas neid väikseid ülesandeid lahendada, mis meie saatejuht endale saanud on.

Saate jooksul suudab Hensugusta komejandiks muuta kõik ülesanded, mis talle antakse. Särk läheb tagurpidi selga, nõudepesumasinat Hensugusta kunagi näinud, kurki lõikudes libiseb nuga hoopis sõrme, kliendi taldrikult näpatakse üks friikas ja poest ostetakse natuke liiga vähe sidrunit.

Jälle sama nali?

Selline saateformaat, kus saatejuht tutvub erinevate töödega on läbiproovitud ja täitsa tore. Eestist on tuntumad näited Jüri Muttika seiklused “Ringvaates” või “Roaldi nädal”. Nendes saadetes aga saatejuht lõpuks õpib midagi või saab migil määral targemaks. Hensugusta seda ei taotle. Ta on meelega kohmakas, ennast täis ja keeldub asjadest aru saamast.

Hensugusta on nagu kohmakas linnapoiss, kes proovib maatöid ja teeb nalja. Õppimismomendini ta vähemalt teleekraanil ei jõua ja vaatajana tekkis mul umbes kolmandaks ülesandeks tüdimus, sest iga kord juhtub ju sama asi.

Kui Hensugusta ei ole esimese kahe ülesandega hakkama saanud, siis ma ju tean, et ilmselt ei suuda ta ka toitu korralikult lauda viia. On aru saada, et Hensugusta appi tõttamise juures ongi taotluslik, et ta ei pruugi hakkama saada, aga (vähemalt esimeses osas) muutus see veidi üksluiseks. Sama nalja ei saa poole tunni jooksul seitse korda teha.

Igatahes loodan, et influencer järgmiste osade jooksul midagi uut ka õpib, nii oleks täitsa põnev ta erinevaid toimetusi jälgida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.