ERRi esindaja selgitab, miks näidati komöödiat “Legend eluajal” esimesena põhikanali asemel internetis

Sari "Legend eluajal" läheb ERRi kommunikatsioonijuhi Pille-Mai Helemäe sõnul vaatajatele hästi peale.Foto: Siim Lõvi

ERRi kommunikatsioonijuht Pille-Mai Helemäe ütleb, et katsetus komöödiasarjaga oli edukas ja edaspidi võib mustrit, kus saade jõuab telekanali asemel esimesena veebikanalisse, veelgi sagedamini kohata.

Kas see oli esimene omasari, mille ERR lükkas kõigepealt Jupiteri vaatamiseks?

Sellisel kujul on tegemist tõesti esimese omasarjaga, mille esmaeeter on Jupiteris sedavõrd suured mahus. Eelvaatamise võimalust pakkusime ka “Reeturi” puhul, aga toona oli eelisvaatamise võimalus piiratud nädala- ja osakaupa.

Kuidas sel Jupiteris läks, palju vaatajaid oli?

“Legend eluajal” on Jupiteris tõeline hitt, tegemist on läbi mitme nädala kõige vaadatuma sarjaga. Näeme sedagi, et sari kogub vaatajaid juurde, sest info väärt sisust levib ka vaatajate vahel.

Kuidas suhestuvad need numbrid tavatele omadega (palju olnuks sarjal tavakanalis vaatajaid)?

Esmaspäeval ETVs linastunud vaatajanumbreid me veel avaldada ei saa. Laiemalt vaadates ei saa veebi- ja telenumbreid samuti üks-ühele kõrvutada, sest ajaperiood on erinev. Jupiteris on nädala number kindlasti väiksem kui esilinastuse korral ETVs, kuid tasub silmas pidada, et Jupiteri jääb sari ja episood üles pikemaks ajavahemikuks ning vaatajate hulk kasvab lisaks esmasele huvile ka pikema perioodi vältel. 

Seega tuleb ka Jupiteri vaadatavust mõõta vähemalt paarikuise, aga vahel ka pooleaastase ajavahemiku sees. Sellisel puhul on sarja kogu number vägagi representatiivne. 

ERR-i sees võtame neid kahte meediumit eraldiseisvana ja teineteist täiendavana. Seetõttu julgeme ka selliseid eksperimente ette võtta, sest igal kanalil on oma auditoorium ja hea sisu erinevate platvormide vahel jagamisest võidavad kõik. Nii palju saab küll öelda, et Jupiteri sisu vaadatakse aina rohkem.

Kas “Legend eluajal” oli edukas eksperiment?

Igas mõttes edukas, nii sisulises vaates, tagasiside mõttes kui ka vaatajanumbrite poolest. Ühtlasi annab see julgust ja inspiratsiooni edaspidigi sellist linastumise mustrit korrata ja laiendada.

Kas plaanite edaspidigi alustada just Jupiteris mingite asjade näitamist?

Tegelikult on selline praktika levinud päris Jupiteri lansseerimise algusest. Näiteks brittide ülimenukas “Äraostmatud” (“Line of Duty”) oli pikka aega eksklusiivselt vaid Jupiteris nähtav ja oli seal ka aasta üks vaadatuimaid sarju. Ja näiteks noortele suunatud Jupiter Io pakub igakuiselt mõnda sellist sarja, mis ei ole tele-eetriga seotud. 

Laialt levinud on seegi praktika, kus koos teles linastumisega läheb sarja täishooaeg Jupiteri vaatamiseks ette. Meie eesmärk on võimalikku auditooriumi maksimeerida ERR-i üleselt.

Mille alusel otsustati “Legend eluajal” alguses Jupiterile anda?

“Legend eluajal” on ETV ja Jupiteri ühisprojekt, mille esmalinastuse kanaliks oli juba sarja luues ja planeerides valitud Jupiter.

Kas Jupiteris on ka sisu, mis ühtegi lineaarkanalisse ei jõua? Mis need on ja mille alusel on need sinna valitud?

ERR-i laiem põhimõte on see, et meie poolt pakutav sisu jõuaks võimalikult paljudeni ja kitsalt ühele platvormile sisu ei toodeta ega hangita. Nii on lastesisu jagatud näiteks ETV2 ja Lasteekraani vahel, venekeelne sisu ETV+ ja Jupiter+ vahel (teinekord ka Jupiteris) ning eestikeelne sisu ETV, ETV2 ja Jupiteri vahel.

Küll oleme noortele loodud sisu suunanud auditooriumist tulenevalt hetkel suuremas mahus Jupiter Io-sse, eelkõige puudutab see siis noortele mõeldud hankesarju.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.