Tele

“Jõulutunneli” üleskutsel kogunes diabeedihaigete toetuseks üle 300 000 euro

"Jõulutunnelit" juhtisid Margus Saar ja Margit KilumetsFoto: ERR/Ken Mürk

Heategevusprogramm “Jõulutunnel” kutsus tänavu toetama ravivahendite soetamist 1. tüüpi diabeetikutele. MTÜ Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu toetuseks helistati annetustelefonidele kogusummas 305 975 eurot.

Esimesel jõulupühal kutsusid ETV ja ETV+ kaasa mõtlema Eesti diabeedikogukonna lootustele, muredele ja lahendustele ning toetama kaasaegsete ravivahendite soetamist elukestvat ravi vajavatele inimestele.

18. detsembril avatud annetustelefonidele laekus heategevuskampaania lõpuks 305 975 eurot, ühtekokku tehti rohkem kui 32 000 annetuskõnet. Sellele lisandus ligi 5000 eurot ühingu pangakontole laekunud otsetoetustena.

Telefoniannetustest saadav tulu läheb täies mahus Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingule, telefonioperaatorid annetustest vahendustasu ei võta.

Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu juhatuse liige Kristi Peegel tänab kõiki, kes “Jõulutunneli” üleskutsega liitusid.

“Olen äärmiselt liigutatud, et vaatamata väga keerulisele ajale läksid “Jõulutunneli” lood nii paljudele südamesse ja nad leidsid võimaluse meie inimesi toetada. Minu suurim tänu läheb teele kõikidele annetajatele, suur kummardus kõigile inimestele, kes oma lugusid jagasid ja loomulikult suur aitäh kogu “Jõulutunneli” meeskonnale!,” ütles ta pressiteates.

Peegli sõnul saab heategevussaate abil kogutud rahaga järgmisel aastal toetada nii laste insuliinipumpade omaosaluse tasumist kui aidata pumbaravile ka mõne täiskasvanu.

Seejuures avaldab ta lootust, et 2024. aastaks leiab haigekassa vahendid hakata hüvitama pumbaravi kõigile sihtrühmadele nii, et ravi oleks Eestis kättesaadav kõigile, kes seda päriselt vajavad.

“Jõulutunnel” tõi vaatajateni diabeedihaigete ja nende lähedaste lood, kes seisavad haigusega igapäevaselt silmitsi. Pühadeaja panid muusikaga helisema Anne Veski, Ivo Linna, Nele-Liis Vaiksoo, Jaagup Tuisk, Karmen Puis, Elina Nechayeva, Marko Matvere jpt.

“Jõulutunnel” oli ETV ja ETV+ eetris esimesel jõulupühal, kokkuvõtvat saadet näitas ETV teisel jõulupühal. Diabeetikute lood puudutasid tuhandeid televaatajaid – vähemalt 15 minutit vaatas heategevusprogrammi neil päevil 246 000 inimest. Õhtust “Jõulutunnelit” jälgis ETV vahendusel keskmiselt 122 000 vaatajat (allikas: Kantar Emor, Teleauditooriumi Mõõdikuuring, otse- ja järelevaatamine).

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.