Tele

Täna toob Kanal 2 skandaalse “Kodutunde” asemel eetrisse uue heategevussaate “Hingesoojus”

"Hingesoojust" hakkab juhtima "Kodutunde" tiimis töötanud Heveli Veersalu.Foto: Konstantin Sednev/Kanal 2

Täna kell 20:00 alustab Kanal 2s uus heategevussaade “Hingesoojus”. Uus saade tuuakse eetrisse heategevusliku “Kodutunde” asemel, mille produtsendi Kritsi Loigiga Kanal 2 suvel koostöö lõpetas.

“Kodutunde” skandaal sai alguse juunis, mil Kanal 2 lõpetas koostöö saate produtsendi Kristi Loigoga, kahtlustades, et saates heategevuslikul eesmärgil kogutud rahad ei ole jõudnud täies mahus abivajajateni.

Loigo on süüdistused tagasi lükanud ja esitas hiljuti ka hagi Kanal 2,  “Hingesoojuse” produktsioonipartneri Katrin Lusti ja endise “Kodutunde” tiimi liikme ning “Hingesoojuse” saatejuhi Heveli Veersalu vastu.

Avahooaeg aitab üheksat inimest

“Hingesoojuse” hooaja avaosa keskendub Merlele, vägivalla käest pääsenud üksikemale, kes on oma elus pööranud uue lehe, kuid vajab veel veidike abi.

Kanal 2 sõnul on “Hingesoojuse” eesmärk ulatada abikäsi kõigile, olenemata soost, vanusest või pere suurusest. Paremaid elutingimusi väärivad nii eluhammasrataste vahele jäänud üksikud vanainimesed kui ka paljulapselised suurpered või üksikvanemad.

Esimesel hooajal läheb “Hingesoojus” appi üheksale perele. Nende seas on nii mitme lapsega üksikvanemaid kui ka teisi erineva elusaatusega inimesi, ühel raskem elu kui teisel. Kuid neid vapraid eestlaseid iseloomustab alati üks – valmisolek ja tahe oma elu paremuse poole muuta.

See käib ka hooaja avasaate peategelase, Veriora külas elava Merle kohta, kes on pidanud oma elus kannatama väga palju vägivalda. Nelja lapsega üksikemal on osalise töövõimetuse tõttu sissetulekud väga piiratud ning ajahambusse jäänud korteris puuduvad elementaarsed mugavused. Nii tunneb pereema puudust sellisest lihtsast asjast, nagu see on voodi

Heategevuslik “Hingesoojus” alustab Kanal 2s täna kell 20:00, kohe pärast “Reporterit”.

Toimetas Martin Liivand.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.