Tänane “Kuuuurija” küsib, miks anti eakale prouale hooldekodus ravimeid, mis võtsid tal liikumis- ja kõnevõime

Hooldekodu sõnul hakati prouale ravimeid andma pereõe loal seetõttu, et too kippus ringi uitama. Poeg ei mõista, miks ei lukustatud sel juhul lihtsalt ust.Foto: tootja

“Kuuuurija” saatejuhi Katrin Lusti sõnul manustati prouale lähedastega läbi rääkimata rahusteid, mis tegid temast paari nädalaga liikumatu voodihaige.

Vanaproua poeg Viktor räägib, et perekeskis saadi naise eest hoolitsemisega hakkama eelmise aasta suveni. “Külastasime teda regulaarselt mitu korda nädalas ja olime kogu aeg telefoniühenduses,” sõnas ta. Möödunud aastal selgus, et emal on süvenev dementsus ja üksinda ta enam hakkama ei saa, ning perekonnal tuli hakata otsima hooldekodukohta.

Viktori sõnul plaaniti emale kõige paremat lahendust ja hooldekodu valiti tema kodukoha lähedale, et ümbruskond oleks talle tuttav. “Selge see, et seal ei ole mingit rikkust, kulda ja karda, aga kõik tundus puhas ja personal sõbralik,” sõnas Viktor, kelle sõnul jäi pansionaadiga rahule ka tema eakas ema, kellega koos käidi kohta üle vaatamas.

Kõik muutus märtsikuus, kui poeg oma ema taas vaatama läks. Eakas proua oli muutunud täielikult abituks, ei suutnud enam rääkida ega liikuda. Viktor meenutas, et kevadel oli hooldekodu töötaja uurinud, kas nad võiksid hakata emale rahusteid andma, millele poeg vastas kindlalt eitavalt, sest see otsus peaks tulema arstilt. 

Kuidas kommenteerib lugu hooldekodu ja Terviseamet, selgub täna kell 20.30 saates “Kuuuurija”.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.