Värskes “Kuuuurijas”: vastuseisust hoolimata rajatud Nõmme krematoorium tekitab kohalikes tuska

Kuigi kohalikud on kulutanud tuhandeid eurosid kohtuvaidlusele, ei ole see siiani neile kasu toonud. Elanike arvates on linnavalitsuse jaoks tähtsamad ärimeeste, mitte nende huvid. Pildi esiplaanil on Nõmme linnaosavanema asetäitja Kirill Klaus.Foto: tootja

Esmaspäevane “Kuuuurija” räägib konfliktist, mis on linnaosa ja sealsete elanike vahel kestnud juba neli aastat.

Kui krematooriumit hakati nelja aasta eest kavandama, oli Nõmme linnaosavalitsusse kuulunud Rainer Vakra elanike poolel. Vakra seisukoht oli, et krematooriumi ei tohiks ehitada elumajadele nii lähedale. Nüüdseks on aga krematoorium on olnud mõne nädala avatud.

Nõmme elanikud on mures mitme aspekt pärast. Esiteks võib krematoorium tekitada õhusaastet, mis võib kahjustada nende tervist. Teiseks kardetakse, et krematooriumi lähedus võib langetada kinnisvara hindasid, mis mõjutaks otseselt nende vara väärtust. Lisaks maineküsimus – inimesed ei taha elada kohas, kus suits ja hais võivad olla igapäevased nähtused.

Üks kohalik elanik tõi esile, et tulevikus võib nende kortereid olla keeruline müüa, sest potentsiaalsed ostjad ei pruugi soovida elada krematooriumi lähedal. Ka Nõmme linnaosavanema asetäitja Kirill Klaus tunnistab saates, et temagi ei sooviks sellises keskkonnas elada.

Teemat uurib “Kuuuurija” esmaspäeval kell 20.30 Kanal 2-s.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.